У кіберполіції розповіли, як убезпечитися від кібербулінгу та шантажу в мережі
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У кіберполіції розповіли, як убезпечитися від кібербулінгу та шантажу в мережі
У кіберполіції в межах кампанії «Кібернасильство: знаємо та протидіємо» розповіли, як ідентифікувати форми поширення насильства в інтернеті та убезпечити себе від них. Про це повідомили на фейсбук-сторінці кіберполіції.
«Щоб припинити кібернасильство, його потрібно ідентифікувати. Пам’ятайте, що Вас не мають права ображати, принижувати, переслідувати, залякувати у соціальній мережі, писати Вам нав’язливі повідомлення чи коментарі тощо», — йдеться в повідомленні.
У кіберполіції розповіли про форми кібернасильства, з якими можна зіткнутися в мережі:
- Кібербулінг — цькування із застосуванням цифрових технологій. Проявляється через поширення неправдивих відомостей, розміщення компрометувальних фотографій, надсилання повідомлень з погрозами в онлайн-просторі.
- Сексуальне насильство, таке як кібергрумінг, — встановлення контакту дорослих з дітьми й молоддю через інтернет для вчинення з ними дій сексуального характеру.
- Шантаж — використання цифрових платформ для вимагання грошей, особистої інформації або матеріальних вигод через погрози публікації компрометувальних матеріалів.
- Майнові злочини — наприклад, фішинг, підроблені магазини.
- Насильницькі злочини — кіберзалякування, кіберпереслідування, кібердомагання тощо.
Кіберполіцейські розповіли про алгоритм дій, коли людина стикається з кібернасильством:
- За можливості ідентифікуйте особу, яка писала образливі коментарі, повідомлення тощо. Збережіть посилання на її сторінку та скриншот.
- Завжди робіть скриншоти контенту чи образ, які, на вашу думку, мають насильницький контекст.
- Напишіть заяву до поліції або подайте електронне звернення до кіберполіції за посиланням та додайте всю збережену інформацію.
- Зверніться по підтримку до рідних і людей, яким ви довіряєте.
«Великі платформи, такі як Facebook, Instagram, YouTube, зацікавлені в постійній підтримці безпеки своїх користувачів. Тому ви можете повідомляти про агресивну поведінку безпосередньо на цих платформах», — наголосили в кіберполіції.
Також порадили блокувати кривдників у мережі, щоб уберегти себе від повторних випадків.
По пораду та допомогу можна звернутися на урядову гарячу лінію 15-47.
Нагадаємо, в Україні запустили інформаційну платформу протидії кібербулінгу.
Фото: ілюстративне / Кіберполіція