Академія викладачів журналістики поділилася добіркою покадстів для підсилення медіаграмотності

Академія викладачів журналістики поділилася добіркою покадстів для підсилення медіаграмотності

17:25,
30 Жовтня 2024
722

Академія викладачів журналістики поділилася добіркою покадстів для підсилення медіаграмотності

17:25,
30 Жовтня 2024
722
Академія викладачів журналістики поділилася добіркою покадстів для підсилення медіаграмотності
Академія викладачів журналістики поділилася добіркою покадстів для підсилення медіаграмотності
У добірці подкасти від українських медіа, громадських організацій та учасників дослідницьких проєктів.

З нагоди Глобального тижня медіаграмотності, який триває з 24 до 31 жовтня, редакція Академії викладачів журналістики (JTA) зібрала подкасти, які висвітлюють протидію дезінформації, теорії змови, розвінчують історичні міфи. Подкасти здебільшого створені після 24 лютого 2022 року та враховують контекст повномасштабної війни Росії проти України, зазначила редакція JTA.

Подкаст про фейки, дезінформацію та російську пропаганду «По факту» виходить на «Громадському радіо».

Ведуча подкасту, головна редакторка «Громадського радіо» Вікторія Єрмолаєва, разом з аналітиками Texty.org.ua та експертами StopFake розбирає різні аспекти інформаційної агресії Росії проти України: міфи навколо історичних подій, як-от Переяславська рада, ситуативні російські фейки, поширення російської дезінформації за кордоном. Також у випусках приділяють увагу алгоритмам соцмереж, які допомагають просувати російську дезінформацію, наприклад, про ТЦК.

Подкаст налічує 89 випусків. Послухати можна на сайті «Громадського радіо», на платформах Apple Podcast, Soundcloud, YouTube, Spotify.

«Та ви змовились!» — подкаст про популярні конспірологічні теорії. У кожному епізоді автори оглядають певну конспірологічну теорію, наприклад, про тіньові уряди, змови політиків і фармацевтів, сіоністські плани захоплення світу. Також пояснюється, чому між демократією та конспірологією є сильний зв’язок.

Подкаст підготовлено проєктом NEED / Science & Education у співпраці з платформою громадянської освіти Citizen+ за підтримки МЗС Німеччини. Налічує п’ять випусків, які доступні на платформах YouTube та «NV Подкасти».

Покращити обізнаність про теорії змови можна також на онлайн-курсі «Як протистояти когнітивним впливам», який підготував Український інститут медіа та комунікації.

«Життя в серванті» — подкаст про розірвання емоційного зв’язку з радянським минулим.

Ведуча подкасту — Олена Тараненко, менеджерка з розвитку потенціалу IREX в Україні, який проводить освітню програму «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» — разом з істориками та медійними людьми переосмислює, як радянська влада насаджувала певний спосіб святкування визначних дат і що з цього досі не кануло в небуття.

Цей подкаст створили The Ukrainians та IREX у межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність». Проєкт доступний на платформах YouTube, «NV Подкасти».

Розвінчуванню стереотипів про мову, історію та культуру присвячений подкаст «Від сходу до заходу».

Подкаст від маріупольського каналу TV7, що знайомить з культурним розмаїттям, зокрема порушує тему святкувань. Частина епізодів присвячена різним регіонам України. Наприклад, ведуча подкасту Вікторія Гребенюк розпитує експертів про діяльність ОУН на сході України в часи Другої світової війни, «нешкільну» біографію художника Архипа Куїнджі, який був родом з Маріуполя, радянську забудову Донеччини.

У першому сезоні подкасту 12 епізодів. Прослухати його можна на сайті каналу TV7 та на YouTube.

«Пост правди»: історії про те, як вижити в сучасному інформаційному просторі й зберегти здоровий глузд.

У 2020-му науково-популярне медіа «Куншт» започаткувало подкаст «Пост правди», щоб допомагати слухачам розпізнавати дезінформацію, маніпуляції в медіа, псевдонауку та фейки.

Проєкт наразі налічує п’ять сезонів, останні три з яких вийшли вже після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, що певною мірою вплинуло на зміст випусків. Наприклад, четвертий сезон «Пост правди» присвячений проблемам телеграму: його російському походженню, джинсі, слабкій модерації контенту. А в п’ятому сезоні автори обговорюють, як війну в Україні сприймають іноземці.

Подкаст можна послухати на YouTube, Spotify, «NV Подкасти».

 «Вест-сайд»: подкаст про іноземний погляд на війну в Україні та російську пропаганду.

У подкасті редактор англомовної версії «Бабеля» Антон Семиженко спілкується з українцями та іноземцями, які співпрацюють із зарубіжними ЗМІ як автори та спікери, про те, чому Україна сприймається за кордоном викривлено та як це можна змінити. Зокрема, автори подкасту запрошують до розмови медійників з країн Глобального півдня.

Подкаст «Вест-сайд» можна прослухати на сайті «Бабеля», платформах YouTube, «NV Подкасти», Deezer.

Фото: JTA

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду