У межах фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» вдруге оголосять номінацію «Війна руйнує пам’ятки»
У межах фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» вдруге оголосять номінацію «Війна руйнує пам’ятки»
Удруге в українській частині конкурсу «Вікі любить пам'ятки» оголошено спеціальну номінацію «Війна руйнує пам’ятки». Вона присвячена світлинам, які зображують руйнування чи пошкодження об’єктів нерухомої культурної спадщини України від російської військової агресії з 2014 року. Про це повідомила ГО «Вікімедіа Україна».
У такий спосіб українські вікіпедисти долучаються до документування об’єктів культурної спадщини, знищених через війну.
Станом на 4 вересня 2024 року ЮНЕСКО підтвердило пошкодження 438 об’єктів культурної спадщини України з 24 лютого 2022 року. Серед них: 142 релігійні споруди, 32 музеї, 215 будівель з історичною чи/та мистецькою цінністю, 32 пам’ятники, 13 бібліотек, один архів.
За даними Міністерства культури і стратегічних комунікацій України, за період із 24 лютого 2022 до 25 лютого 2024 року зафіксовано пошкодження чи знищення 945 об’єктів культурної спадщини. Серед них 128 національного значення, 742 місцевого значення і 75 щойно виявлених.
До участі в номінації приймаються світлини пам’яток, які офіційно охороняються державою, зроблені до 30 червня 2024 року включно. Винятком є знімки, зроблені всередині будівлі, тобто інтер’єри. Журі оцінюватиме роботи за такими параметрами як цінність роботи для Вікіпедії і технічна якість виконання.
Авторів та авторок десяти найзнаковіших фотографій, а також десять авторів серій світлин відзначать дипломами та пам’ятними призами.
Детальніше про спецномінацію читайте за посиланням.
Українська частина конкурсу «Вікі любить пам'ятки» стартує 1 жовтня і триватиме до 31 жовтня. Про номінації фотоконкурсу детальніше за посиланням. Зазначимо, що у межах конкурсу також відзначать десять найактивніших за завантаженням фото учасників, які братимуть участь уперше, та десять учасників, які представлять найбільшу кількість світлин пам'яток.
Фото: Церква Різдва пресвятої Богородиці у с. В’язівка Житомирської області / Олександр Мальон, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0