В Єврокомісію подали скаргу на розробників ігор через маніпулятивність віртуальних валют
В Єврокомісію подали скаргу на розробників ігор через маніпулятивність віртуальних валют
Європейська організація захисту прав споживачів BEUC у четвер подала скаргу до Європейської комісії за підтримки її організацій-членів із 17 європейських країн щодо провідних розробників комп’ютерних ігор, стверджуючи, що практика внутрішньоігрових віртуальних валют є маніпулятивною і змушує користувачів витрачати гроші. Про це повідомляє Euroactive.
Згідно з даними галузі, опублікованими минулого місяця, відеоігри надзвичайно популярні в Європі, де більше половини населення є гравцями.
Організації-члени BEUC заявили, що компанії, які стоять за такими іграми, як Fortnite, EA Sports FC 24 і Minecraft, винні в «тактиці маніпулятивного витрачання коштів» з використанням внутрішньоігрових віртуальних валют, до яких, за їхніми словами, діти «ще більш вразливі».
Серед виробників відеоігор назвали Activision Blizzard, Electronic Arts, Epic Games, Mojang Studios, Roblox Corporation, Supercell і Ubisoft.
Віртуальні валюти — це цифрові предмети, такі як дорогоцінні камені, бали чи монети, які можна купити за реальні гроші, часто в самих іграх або на ринку програм.
Коли цифрова валюта в подальшому використовується для купівлі опціонів або об’єктів у грі, на думку скаржників, гравці втрачають з поля зору справжні суми, які використовуються, що робить їх вразливими до «перевитрат».
«Сьогодні преміальні внутрішньоігрові валюти цілеспрямовано обманюють споживачів і завдають великої шкоди дітям. Компанії добре знають про вразливість дітей і використовують хитрощі, щоб спонукати молодих споживачів витрачати більше», — заявив керівник BEUC Агустін Рейна.
- Читайте також: У США 14 батьків позиваються до найбільших виробників відеоігор через шкоду здоров’ю дітей
Тому члени BEUC у своєму зверненні до Єврокомісії закликали до того, щоб цифрові предмети в іграх «завжди відображалися в реальних грошах (наприклад, євро) або, принаймні, вони мали відображати еквівалент у реальній валюті».
За даними BEUC, 84% дітей віком від 11 до 14 років грають у відеоігри в Європі, тоді як у 2020 році світовий ринок покупок в іграх становив близько 50 млрд доларів.
За даними BEUC, діти в Європі витрачають в середньому 39 євро на місяць на покупки в іграх.
«Хоча вони є одними з тих, хто грає найбільше, вони мають обмежену фінансову грамотність і легко піддаються віртуальним валютам», — ідеться в заяві.
У BEUC стверджують, що компанії-розробники порушують вимоги законодавства Євросоюзу про захист прав споживачів.
«Регулятори повинні діяти, даючи зрозуміти, що, незважаючи на те, що ігровий світ є віртуальним, він усе одно повинен дотримуватися правил реального світу», — сказав Рейна.
Фото: Florian Olivo / Unsplash