Понад 20 організацій закликали Apple повернути VPN-сервіси для росіян в App Store
Понад 20 організацій закликали Apple повернути VPN-сервіси для росіян в App Store
28 організацій опублікували відкритий лист, у якому засудили рішення Apple видалити понад 25 VPN-додатків зі свого App Store у Росії після запиту «Роскомнагляду» та закликали компанію відновити сервіси. Про це повідомили на сайті «Репортерів без кордонів» (RSF), які також долучилися до спільної заяви.
У Росії, де вже заблоковано тисячі незалежних новинних вебсайтів, програми VPN відіграють вирішальну роль в обході державної цензури та збереженні доступу до інформації, йдеться в листі.
Підписанти стривожені тим, що компанія недостатньо перевіряє, чи відповідають подібні вимоги російського регулятора політиці і стандартам самої Apple. Організації переконані, що не роблячи цього компанія сприяє «спробам російської цензури змусити замовкнути правозахисні та антивоєнні голоси, а також тисячі незалежних журналістів».
У листі також зауважили, що компанія Google «продовжує опиратися вимогам "Роскомнагляду"» видалити VPN-додатки з Google Play Store, тож Apple має «наслідувати цей приклад, а не відступати від принципів, які вона, як стверджує, захищає».
- Читайте також: Росія конфіскувала в компанії Google понад 100 млн доларів для пропаганди війни в Україні, — The Telegraph
До спільної заяви долучилися такі організації: Access Now, Amnezia VPN, BlancVPN, Board of the Civil Society Forum, Committee to Protect Journalists, Electronic Frontier Foundation, Eurasian Digital Foundation, GreatFire, HidemyName VPN, Human Constanta, Human Rights Watch, Le VPN, Majal, Mass Media Defence Centre, Mediazona (zona.media), Net Freedom, NA SVYAZI, OVD-info, Pervyi Otdel (First Department), Proton, Red Shield VPN, Reporters Without Borders (RSF), RKS Global, Roskomsvoboda, Teplitsa (te-st.org), а також три організації, що вирішили бути анонімними.
Нагадаємо, 4 липня компанія Apple на вимогу «Роскомнагляду» заблокувала у своєму онлайн-магазині App Store на території Росії 25 мобільних застосунків VPN-сервісів.
У «Роскомнагляді» вимогу до Apple обґрунтували тим, що з 1 березня цього року в Росії діє заборона на поширення в мережі інформації, що рекламує або популяризує засоби обходу блокувань для доступу до «протиправного» контенту.
Ілюстрація: RSF