У телеграм-каналі «Труха Миколаїв» загейтили 13-річну доньку міського голови, — ІМІ
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У телеграм-каналі «Труха Миколаїв» загейтили 13-річну доньку міського голови, — ІМІ
У телеграм-каналі «Труха Николаев», що входить до всеукраїнської мережі телеграм-каналів «Труха», для публічної оцінки виклали фото, відеозаписи та скриншоти публікацій 13-річної Марії, яка є донькою міського голови Миколаєва Олександра Сєнкевича. Три дописи з підписами на кшталт «висновки робіть самі» запустили хвилю гейтерських коментарів, на це звернула увагу представниця Інституту масової інформації в Миколаївській області.
За останній місяць «Труха Николаев», який має понад 70 тисяч підписників, присвятив три пости доньці міського голови Миколаєва. Автори звернули увагу на те, як і де відпочиває дівчина та під яку музику записує свої відеоролики для соцмереж.
12 липня в телеграм-каналі з’явився фотоколаж з фотографіями 13-річної Марії Сєнкевич на відпочинку на Балі, які, ймовірно, були опубліковані в її інстаграмі. «Доця Сенкевича чилить на Балі», — так прокоментували російською мовою анонімні автори «Трухи» цю публікацію. Зараз зі сторінки дівчини видалено майже всі публікації.
11 серпня на каналі миколаївської «Трухи» з’явилось одразу дві публікації з фотографіями та відеозаписами Марії Сєнкевич. Пости супроводжуються негативними російськомовними коментарями авторів каналу та зверненням до читачів коментувати пости: «Дочка Сєнкевича запалює під російські пісні в соціальних мережах. Як гадаєте, тато в курсі, що викладає його доця?», «Доця нашого мера — яра фанатка проруснявих виконавців».
Скриншот допису з телеграм-каналу «Труха Николаев»
Під кожною з цих публікацій — по кілька сотень коментарів. Частина читачів стала на захист дівчини, проте багато вдалися до її приниження, коментували зовнішність дитини тощо.
На думку директорки ІМІ Оксани Романюк, така діяльність телеграм-каналу суперечить основним принципам захисту прав дитини в Україні.
«Діти, які перебувають у публічному просторі через професійну діяльність своїх батьків, однаково мають право на захист від цькування й тиску. Така огидна публічна кампанія, спрямована проти 13-річної дівчинки, може наразити її на фізичну небезпеку в реальному житті та спричинити серйозні психологічні наслідки в майбутньому. Заклики до публічного коментування, особливо з негативним та принизливим акцентом, сприяють поширенню ненависті та булінгу дитини. На жаль, анонімні телеграм-канали роблять усе, щоб уникнути відповідальності за законом за таке цькування. Я вважаю, що вони повинні офіційно реєструватися в Нацраді, світити своїх власників і дотримуватися норм українського законодавства, а не ховатися за анонімністю, щоб мати можливість булити дітей», — прокоментувала Оксана Романюк.