«До своєї природи»: онлайн-проєкт про цінність українського природного спадку
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«До своєї природи»: онлайн-проєкт про цінність українського природного спадку
До Дня Незалежності природоохоронна організація «WWF-Україна» у партнерстві з Музеєм Івана Гончара запустили онлайн-проєкт про цінність національного природного спадку та створили для відвідувачів серію листівок, які можна використати для вітань з нагоди свята. Про це MediaSapiens повідомили у «WWF-Україна».
Війна має нищівний вплив на довкілля, а її наслідки можуть бути відчутними й для майбутніх поколінь. За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з початку війни було уражено 30% усіх природоохоронних територій в Україні. За прогнозами експертів, для відновлення до довоєнного стану вже зараз потрібно 60–80 років.
«WWF-Україна» ініціювала кампанію «До своєї природи», щоб привернути увагу до важливості збереження природного біорізноманіття під час війни, підкреслити значення української природи в національній ідентичності.
Проєкт поєднує світлини українського народного мистецтва початку XIX — другої половини XX століття з колекції Музею Івана Гончара та сучасні ілюстрації Анастасії Старко. Вони створюють візуальний діалог про історичний взаємозв’язок українців з природою через культуру. На сайті «До своєї природи» ілюстрації доповнені поясненнями українських дослідників природної та культурної спадщини, а також уривками з архаїчних фольклорних текстів.
Користувачів закликають долучатися до інформаційної кампанії, завантажуючи віртуальні листівки проєкту для привітань друзів та рідних з нагоди 33-ї річниці незалежності України.
Фото: «WWF-Україна»