У Великій Британії до шкільної програми вводять компоненти медіаграмонтості для протидії фейкам та екстремізму
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Великій Британії до шкільної програми вводять компоненти медіаграмонтості для протидії фейкам та екстремізму
Після антимігрантських протестів у країні, роздмуханих хвилею дезінформації в соцмережах через убивство трьох дітей, міністерство освіти вирішило ввести у шкільну програму компоненти з медіаграмотності для розвитку вміння розпізнавати дезінформацію, фейки та екстремістський контент. Про це повідомляє The Telegraph.
Міністерка освіти Бріджит Філліпсон розповіла виданню, що освітні практики будуть спрямовані на розвиток навичок критичного мислення для виявлення дезінформації у навчальних планах школярів віком від п'яти років у початковій та середній школі.
Компоненти медіаграмотності додадуть до низки дисциплін: від англійської мови, краєзнавства до інформатики та математики.
За словами міністерки, це робиться задля того, щоб «озброїти наших дітей проти дезінформації, фейкових новин та гнилих теорій змов у соціальних мережах».
«Важливіше, ніж будь-коли, дати молодим людям такі знання та вміння, щоб мати можливість кинути виклик тому, що вони бачать в інтернеті», — додала вона.
Міністерка зазначила, що у предметах культурологічного спрямування почнуть використовувати інструменти, щоб діти опанували навики критичного мислення та були здатні ідентифікувати екстремістський контент, включно з лівими теоріями змови та пропагандою на основі релігії.
Приміром, на уроках англійської мови аналізуватимуть новини та статті, щоб учні навчилися ідентифікувати фейки.
Тим часом на уроках комп’ютерної грамотності та інформатики учнів навчатимуть, як визначати ненадійні джерела інформації, включно з виявленням фальшивих вебсайтів.
Також навчатимуть ідентифікувати фальшиві зображення та дипфейки.
Читайте також:
- Суд у Великій Британії вперше виніс тюремний вирок за дописи у соцмережах
- Ілона Маска можуть викликати до британського парламенту через роль X у заворушеннях
- Спілка журналістів Британії заявила про насильство проти репортерів, які висвітлюють заворушення в країні
Нагадаємо, 4 серпня після вбивства трьох дітей на північному заході Англії в кількох містах Великої Британії спалахнули масові заворушення, які стали найбільшими в країні за останні 13 років. Кілька поліцейських зазнали поранень. Заворушення, у яких взяли участь сотні антиімміграційних протестувальників, почалися після поширення в соціальних мережах неправдивої інформації про те, що підозрюваний у вбивстві дітей в Саутпорті є радикальним мусульманином-мігрантом.
Фото: протести у Великій Британії / Getty Images