Китай запустив перші супутники, які мають конкурувати зі Starlink
Китай запустив перші супутники, які мають конкурувати зі Starlink
Китайське державне підприємство запустило першу партію супутників, призначених для конкуренції з інтернет-мережею Starlink компанії SpaceX, повідомляє «Межа» з посиланням на Reuters.
Цей запуск є важливим кроком у досягненні стратегічної мети Пекіна — створення власної версії Starlink, комерційного супутникового інтернету, який наразі працює завдяки майже 5 500 супутників у космосі й обслуговує споживачів, компанії та державні установи.
За інформацією видання China Securities Journal, запуск здійснено китайською компанією Shanghai Spacecom Satellite Technology (SSST) з космодрому Тайюань у північній провінції Шаньсі, пише «Межа».
Ця ініціатива є частиною плану SSST «Сузір’я тисячі вітрил», також відомого як «План G60 Starlink», реалізація якого розпочалася у 2023 році. План передбачає розгортання понад 15 000 супутників на низькій навколоземній орбіті (LEO).
Супутники LEO зазвичай працюють на висоті від 300 км до 2000 км від поверхні Землі, пропонуючи економічні переваги та ефективнішу передачу даних порівняно з супутниками на вищих орбітах.
Мережа Starlink наразі обслуговує десятки тисяч користувачів, її планується розширити ще на десятки тисяч супутників.
Китайські дослідники з Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) вивчали використання Starlink під час російсько-української війни протягом останніх двох років і неодноразово попереджали про ризики, які Starlink становить для Китаю в потенційних військових конфліктах зі США.
«Межа» також повідомляє, що в січні «рупор НВАК опублікував статтю, в якій описав розгортання Starlink як «серйозну загрозу безпеці космічних активів різних країн».
«Сузір’я тисячі вітрил» SSST — одна з трьох китайських ініціатив, які мають на меті зрівнятися з можливостями SpaceX. SSST планує запустити 108 супутників цього року, 648 — до кінця 2025 року, досягти глобального покриття мережі до 2027 року і розгорнути 15 000 супутників до 2030 року.
Фото: ілюстративне / з відкритих джерел