«Завдяки їм»: на онлайн-платформах виклали освітній серіал про історію становлення української нації
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Завдяки їм»: на онлайн-платформах виклали освітній серіал про історію становлення української нації
На стримінгових платформах вийшли перші серії безкоштовного освітнього проєкту «Завдяки їм: історії українців та українок», що розповідає та пояснює, як формувалася українська політична нація — від початку XIX століття до до Революції гідності. Про це MediaSapiens повідомили ініціатори проєкту.
«Чому після 30 років незалежності український народ має знову боротися за існування власної держави? Чому російський диктатор Путін використовує історичні міти, щоб виправдати вторгнення до України на кшталт "Ленін створив Україну" або "Ми є братні народи"? — сказала координаторка проєкту, СEO агенції соціальних змін nudge Ярина Вишенська. — Завдяки зануренню в історичний процес та розповіді про творення української державності наш медіапроєкт пояснює, чому Україна у 2024 році продовжує боротися за незалежність та право самостійно обирати свій політичний, культурний та економічний шлях без огляду на прагнення Росії».
За її словами, освітній проєкт покликаний покращити обізнаність щодо української історії та творення української державності, розвінчати історичні міфи та зробити українську історію видимою в медіа.
Кожен новий епізод серіалу «Завдяки їм», створеного в межах однойменного проєкту, розповідає про історичну постать, що уособлює період української історії. Зокрема, перша серія розповідає про Революцію гідності та громадського активіста Романа Ратушного. Переглянути серіал можна на ютубі.
Подкаст «Завдяки їм» складається з десяти епізодів, кожен з яких розповідає про певний період української історії — від XIX століття до Революції гідності. Подкаст доступний для прослуховування на платформах: Spotify, Apple Podcasts, YouTube, Castbox, Pocket Casts, Overcast.
На сайт проєкту за посиланням також можна знайти повні версії розмов з істориками, які провели для виготовлення серіалу та подкасту.
Також у межах проєкту для відвідувачів сайту створили картки візуалізації історичних періодів від XIX століття до Революції гідності. Вони розповідають про українських діячів та діячок, котрих не охопили освітнім серіалом та подкастом.
Фото: скриншот із першого епізоду освітнього серіалу «Завдяки їм: історії українців та українок»