У Китаї створили комуністичний ШІ-чатбот

У Китаї створили комуністичний ШІ-чатбот

12:35,
24 Травня 2024
1163

У Китаї створили комуністичний ШІ-чатбот

12:35,
24 Травня 2024
1163
У Китаї створили комуністичний ШІ-чатбот
У Китаї створили комуністичний ШІ-чатбот
Чатбот створили, щоб контролювати громадську думку в країні.

Інтернет-регулятор Китаю повідомив про державний чатбот зі штучним інтелектом ChatXiPT, якого навчають на політичній доктрині президента КНР Сі Ціньпіна. Про це повідомив The Financial Times.

Видання називає це «останньою спробою Пекіна контролювати, як штучний інтелект інформує китайських інтернет-користувачів».

Власну велику мовну модель китайські чиновники навчали на праці «Сі Цзіньпін: думка про соціалізм з китайськими характеристиками для нової епохи» та на офіційній китайській літературі, що дозволена владою Китаю в онлайн-просторі. Від імені Сі Ціньпіна видали понад десяток книг про політику, економіку та культуру. Ідеї президента у 2018 році відобразили в конституції.

«Експертиза та авторитет моделі забезпечують професіоналізм створеного контенту.

Модель може відповідати на запитання, створювати звіти, узагальнювати інформацію, перекладати з китайської на англійську та навпаки», — повідомив у понеділок у своїх соцмережах китайський інтернет-регулятор.

Зараз модель продовжують тренувати у дослідницькому центрі під пильним наглядом регулятора, щоб забезпечити баланс між драконівським контролем за тим, що відповідає чатбот, та конкуренцію з іншими чатботами. Надалі вона таки буде випущена для користування, повідомила особа, яка бере участь у проєкті.

Перед оприлюдненням інформації про чатбот китайський інтернет-регулятор випустив правила використання ШІ та запровадив ліцензування для постачальників, щоб чатботи «втілювали основні соціалістичні цінності», і щоб «не допускати будь-якого контенту, що підриває державу».

Техногіганти Baidu та Alibaba у своїх моделях штучного інтелекту запровадили суворий контроль контенту щодо питань, пов’язаних з Сі Цзіньпіном та іншими «потенційно чутливими» темами. Коли користувачі пробують поставити такі запитання, чатботи відповідають, що їх треба перезапустити.

Нагадаємо, у квітні стало відомо, що в армії Китаю формують підрозділ інформаційних операцій.

Фото: президент КНР Сі Ціньпін / Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду