Україна залучена до тестування прототипу європейського цифрового гаманця, — Михайло Федоров

Україна залучена до тестування прототипу європейського цифрового гаманця, — Михайло Федоров

14:17,
11 Березня 2024
1171

Україна залучена до тестування прототипу європейського цифрового гаманця, — Михайло Федоров

14:17,
11 Березня 2024
1171
Україна залучена до тестування прототипу європейського цифрового гаманця, — Михайло Федоров
Україна залучена до тестування прототипу європейського цифрового гаманця, — Михайло Федоров
У «Дії» тестують шість з одинадцяти послуг майбутнього європейського цифрового гаманця.

Українці візьмуть участь у пілотному тестуванні послуг європейського цифрового гаманця. Депутати Європарламенту минулого тижня проголосували за законодавчу основу для системи цифрової ідентифікації ЄС. Після затвердження проєкту Радою міністрів ЄС у Євросоюзі понад рік триватиме пілотування й тестування прототипів цифрових гаманців і їх програмного забезпечення, до чого долучена й Україна. Про це розповів віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«У ЄС проголосували за створення Європейського гаманця цифрової ідентифікації (EUDI). Держави-учасники консорціуму POTENTIAL повинні представити свої національні гаманці ЄС протягом двох років, а тестування прототипів має завершитися до квітня 2025 року, — повідомив Михайло Федоров. — Україна — єдина країна в складі консорціуму, яка наразі не є членом ЄС, але вже активно бере участь у процесі формування майбутньої електронної ідентифікації в ЄС. Команда Мінцифри бере участь у пілотному проєкті ЄС, де тестуватимуть транскордонну взаємодію “Дії”».

Тестування системи ідентифікації для цифрового гаманця започатковане ще у квітні 2023 року. У його межах тестують різні набори функцій та сценаріїв для ідентифікації. У ньому задіяні понад 250 приватних компаній та державні органи з 25 держав-членів ЄС, а також з Норвегії, Ісландії та України.

У різних країнах тестують різні набори послуг. В Україні тестують шість із 11: доступ до державних послуг; відкриття банківського рахунку; реєстрація SIM-картки; цифрові водійські права; підписання контрактів та отримання рецептів.

Очікується, що до кінця першого кварталу цього року Єврокомісія опублікує уніфіковані вимоги для європейських цифрових гаманців.

Як зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, «Дія» реалізувала більшість функцій EUDI задовго до презентації пропозиції Єврокомісії. Наступне завдання — досягти визнання в ЄС.

За його словами, після запуску пілоту в ЄС українці зможуть використовувати там «Дію», а європейці — свої цифрові гаманці в Україні.

«Із цифровим гаманцем можна буде онлайн зручно й безпечно відкривати банківський рахунок, мати постійний доступ до водійських посвідчень у телефоні, користуватися електронним підписом та отримувати електронні медичні рецепти», — перелічив міністр.

Уточнимо, цифровий гаманець ідентифікації ЄС — це мобільний продукт, що дасть змогу безпечно в електронній формі зберігати персональні дані та ділитися ними. Він діятиме як у межах країни, де його видали, так і за кордоном. Матиме спільні стандарти та технічні характеристики для всіх країн ЄС.

Нагадаємо, команда «Дії» долучилася до ініційованої Єврокомісією розробки EU Digital Wallet — цифрового гаманця для громадян ЄС  у грудні 2023 року.

Фото: умовне / Thales group

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду