У США визнали книгу В’ятровича і Луцюка про ОУН та УПА «найкращим історичним матеріалом» за 2022–2023 роки
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У США визнали книгу В’ятровича і Луцюка про ОУН та УПА «найкращим історичним матеріалом» за 2022–2023 роки
Американська асоціація бібліотек назвала англомовну книгу «Ворожі архіви: радянські протиповстанські операції та Український націоналістичний рух» серед найкращих історичних матеріалів, опублікованих у 2022 та 2023 роках. Про це повідомили в Центрі досліджень визвольного руху.
Книга «Ворожі архіви: радянські протиповстанські операції та український націоналістичний рух» за редакцією українського історика Володимира В’ятровича та канадського професора Любомира Луцюка вийшла англійською мовою у 2022 році в Канаді у видавництві McGill-Queen's University Press.
За оцінкою Асоціації, «Ворожі архіви» надають «неоціненну інформацію про український націоналістичний рух з Другої світової війни до 1955 року». Книга містить документи українського повстанського руху, зібрані радянськими протиповстанськими службами.
«Разом із цими документами є звіти та інші протоколи, складені радянською міліцією у відповідь на інформацію, виявлену в матеріалах, створених підпільниками. Вони висвітлюють, поміж іншого, радянське твердження про те, що українське підпілля пропагує фашизм і співпрацює з нацистами», — йдеться в описі книги.
Американська асоціація бібліотек рекомендує цю книгу для наукових книгозбірень.
«Оскільки більшість листів перекладено англійською мовою вперше, це видання є цінним джерелом для дослідників, що вивчають історію відносин між Радянським Союзом та Україною», — ідеться в повідомленні.
За інформацією одного з укладачів книги, колишнього директора Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, її цінність полягає в тому, що вперше для дослідників стануть доступними англійською мовою всі найважливіші документи про ОУН та УПА від 1929 до 1955 року. До книжки на майже тисячу сторінок увійшов 161 документ.
На фото — англомовна книга «Ворожі архіви»
Фото: Володимир В’ятрович / фейсбук