В Україні запускають проєкт з пошуку російських військових «Хочу найти»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В Україні запускають проєкт з пошуку російських військових «Хочу найти»
Головне управління розвідки Міноборони презентувало проєкт «Хочу найти» з пошуку в Україні російських військових. Про нього під час пресконференції в медіацентрі «Україна — Укрінформ» розповіли представник Головного управління розвідки Міноборони і Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов та спікер державного проєкту «Хочу жить» Віталій Матвієнко.
«Ми розширюємо діяльність Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими і започатковуємо новий проєкт “Хочу найти!”, до якого можуть звертатися громадяни Російської Федерації, щоб отримати офіційну інформацію стосовно своїх родичів, які опинилися в Україні, інформацію, яку приховує від них правлячий режим на території Російської Федерації», — повідомив Андрій Юсов.
Він зазначив, що РФ належним чином не інформує членів родин своїх військовослужбовців про їхню долю після того, як вони опинилися в Україні. Це стосується безвісти зниклих, полонених і загиблих російських військових. У свою чергу Україна, як правова і демократична держава, готова надавати російським громадянам таку інформацію. Одним із завдань проєкту «Хочу найти!» є пришвидшення обміну військовополоненими.
«Це інструмент публічної кампанії, як на міжнародному рівні, так і всередині Російської Федерації», — додав Юсов.
Спікер державного проєкту «Хочу жить», куди росіяни можуть звертатися, якщо не хочуть воювати і хочуть зберегти життя, Віталій Матвієнко на заході розповів, що на сьогодні отримано 30 тисяч звернень. За його словами, було понад 300 успішних операцій добровільного здавання в полон, а ще понад 100 гарячих операцій на стадії завершення.
За його словами, проєкт «Хочу найти!» розрахований на те, щоб стимулювати росіян звертатися до представників своєї влади із запитами про повернення з полону родичів або, в разі їх смерті, повернення останків.
Росіянам для отримання інформації про своїх родичів у рамках проєкту «Хочу найти!» потрібно заповнити чатбот у тeлеграм-каналі з інформацією про те, хто розшукується, і надати інформацію про того, хто шукає. Надалі чатбот шукатиме інформацію про запитувану особу в різних базах даних.
«Якщо він у полоні, то це база полонених. Якщо зник безвісти, то може підтягнутися інформація з офіційних джерел. Коли дані про військового відсутні, то чатбот видасть, що нічого немає», — пояснив Матвієнко.
Окрім чатбота в телеграмі, росіяни зможуть зайти на сайт проєкту за допомогою vpn. З моменту запуску очікують кілька тисяч звернень від росіян.
За оцінкою Матвієнка, після запуску проєкту «Хочу найти!» щотижня надходитиме кілька тисяч запитів про інформацію стосовно російських військових.
Читайте також: «Буде інфлюенсеркою»: для чого Україні дружина російського військовополоненого
На презентації також була росіянка, співзасновниця громадського руху з пошуку та повернення додому військових армії РФ «Наш Выход» Ірина Криніна, яка разом з дітьми приїхала в Україну шукати свого чоловіка — військовополоненого солдата РФ.
«Ми будемо збирати запити і, коли виявиться, що родич перебуває в полоні в Україні, то російські громадяни зможуть записатися на консультацію до нашого руху, і ми організуємо з ними відеодзвінок, щоб дати можливість піти до влади і вимагати включення його у списки обмінів і добиватися обміну», — зазначила вона.
Також, за словами Криніної, громадський рух «Наш Выход» розробив дорожню карту з пошуку військовослужбовців армії РФ в Україні.
«Ця дорожня карта дасть змогу перестати боятися і почати вимагати від влади повернення своїх чоловіків назад», — сказала вона.
Нагадаємо, 3 січня відбувся найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін: за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів Україна повернула з російського полону 230 військових та цивільних.
Фото: медіацентр «Україна — Укрінформ» / ютуб