У Харківському літмузеї відбудеться онлайн-лекція про голод 1921–1923 років очима письменників
У Харківському літмузеї відбудеться онлайн-лекція про голод 1921–1923 років очима письменників
У Харківському літературному музеї в День пам’яті жертв Голодомору, 25 листопада, відбудеться онлайн-лекція про винищення українського села радянською владою очима письменників так званого Розстріляного Відродження. Лекцію «Проблема хліба: голод 1921–23 років у художніх текстах» проводитиме Марина Куценко, повідомили в музеї.
«Розглядаючи тему голоду 1932–33 років у житті наших письменників, ми спираємося переважно на мемуари, листи чи щоденникові записи, адже висвітлювати її в художніх творах мало хто наважився.
Проте відомі представники Розстріляного Відродження чимало написали про голод. Тільки про інший, перший голод у радянській Україні 1921–23 років, який вони пережили і який відбився як на їхній творчості, так і на психіці. Ця ж тема свого часу засвітила зірку Миколи Куліша. Саме її ми пропонуємо порушити», — повідомили в Харківському літмузеї.
Під час лекції йтиметься про те, які саме теми, реалії, кричущі випадки потрапили в тогочасну літературу і яку оцінку давали їм автори; яким письменникам вдалося передати психологію та філософію голодної людини; а також як літератори уявно розв'язували «проблему хліба»: як продовольча проблема позначилася на фантастиці «наших двадцятих».
Участь у події безкоштовна, вхід на онлайн-лекцію за посиланням.
Нагадаємо, до 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років Держмистецтв запустило онлайн-проєкт «Голодомор. Історії роду», у межах якого українці можуть поділитися сімейними історіями, пов'язаними з цією трагедією, у соцмережах.
На фото — анонс онлайн-лекції
Фото: Харківський літмузей / фейсбук