Капсула NASA зі зразками астероїда Бенну повернулася на Землю
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Капсула NASA зі зразками астероїда Бенну повернулася на Землю
Капсула космічного апарата NASA OSIRIS-REx у неділю, 24 вересня, повернулася на Землю зі зразками астероїда Бенну. Про це повідомило NASA.
«Капсула OSIRIS-REx зі зразком (Бенну. — Ред.) приземлилася на полігоні для випробувань (Міноборони США. — Ред.) в штаті Юта о 17:52 після подорожі довжиною 6,2 мільярда кілометрів», — йдеться у повідомленні NASA у соцмережі Х.
TOUCHDOWN! The #OSIRISREx sample capsule landed at the Utah Test and Training Range at 10:52am ET (1452 UTC) after a 3.86-billion mile journey. This marks the US's first sample return mission of its kind and will open a time capsule to the beginnings of our solar system. pic.twitter.com/N8fun14Plt
— NASA (@NASA) September 24, 2023
Зонд OSIRIS-REx NASA зі зразком астероїда Бенну приземлився на військовому полігоні для випробувань і тренувань у штаті Юта. Фахівці закріпили кришки над вентиляційними отворами капсули, щоб захистити зразок від можливого забруднення, та герметизували її.
Капсулу, підвішену до вертольота, транспортували в космічний центр Джонсона в Х’юстоні, штат Техас. 26 вересня вчені в лабораторії мають витягнути каністру зі зразками астероїда для початку досліджень.
Місія Osiris-Rex, запущена у 2016 році, зібрала кілька сотень грамів астероїдного матеріалу, який може допомогти вченим зрозуміти найдавніші стадії розвитку Сонячної системи.
«NASA інвестує в місії з невеликими тілами, такі як OSIRIS-REx, щоб досліджувати багату популяцію астероїдів у нашій Сонячній системі, що може дати нам підказки про те, як Сонячна система формувалася та еволюціонувала», — сказала керівниця програми OSIRIS-REx Мелісса Морріс, повідомило The Verge.
Зазначимо, астероїд Бенну виявили в 1999 році. Дослідники вважають, що Бенну є древнім кам’яновугільним чи вуглецевим астероїдом. Гіпотетично, в його породі збереглися частини хімічних елементів, які існували 4,5 млрд років тому під час зародження планет і Сонця. Науковці переконані, що вивчення зразків з астероїда дасть змогу краще зрозуміти зародження Сонячної системи.
Нагадаємо, посадкова станція Vikram індійської місії апарата Chandrayaan-3 здійснила успішну посадку на Місяць 23 серпня. Індійське космічне агентство повідомило, що місяцехід підтвердив наявність сірки та виявив ще кілька інших елементів. Після завершення прогулянки Місяцем Pragyan був переведений у режим сну.
Фото: NASA