Браузер Opera з інтегрованим штучним інтелектом відкрили для масового використання
Браузер Opera з інтегрованим штучним інтелектом відкрили для масового використання
Компанія Opera презентувала браузер Opera One з інтегрованим штучним інтелектом під назвою Aria. Від сьогодні його можна безкоштоно завантажити для використання на комп’ютерах з операційними системами Windows, macOS і Linux, повідомлено в корпоративному блозі.
«Aria підключається до GPT OpenAI і надає результати в реальному часі з інтернету. Це означає, що тепер ви можете об’єднати зусилля зі штучним інтелектом, щоб переглядати вебінформацію, генерувати текст або код чи навіть відповідати на запити про продукти, — зазначено у повідомленні компанії. — Aria також є експертом із підтримки клієнтів. Вона знає всю бібліотеку допоміжної документації Opera як свої п’ять пальців і використовує ці знання, щоб відповідати на ваші запитання».
Доступ до ШІ Aria у браузері можна отримати з бічної панелі або через комбінацію клавіш CTRL або Command та /. Щоб почати взаємодіяти з Aria, необхідно створити обліковий запис та авторизуватися в ньому.
При цьому в браузері зберегли доступ до ChatGPT та ChatSonic — до них також можна перейти з бічної панелі.
Крім цього браузер Opera One має оновлений вигляд, заснований на принципах модульного дизайну. В компанії зазначили, що це допоможе йому адаптуватися до потреб користувачів і зробити доступнішими та зручнішими найважливіші функції.
«Відповідні модулі в Opera One автоматично підлаштовуватимуться під контекст, надаючи користувачеві гнучкіший і легший досвід перегляду сторінок», — повідомили в компанії.
У браузері спробували вирішити проблему нагромадження вкладок за допомогою функції, яку назвали «острівці вкладок». Браузер використовує контекст для групування тематично пов’язаних вкладок, наприклад, готелі та маршрути, які ви шукаєте для планування подорожі, або всі документи Google Docs, які ви відкрили для робочого проєкту.
Нагадаємо, Mozilla наразі обирає, який чатбот інтегрувати у браузер Firefox: ChatGPT від OpenAI чи Bard від Google.
Фото: Opera.com