У Полтаві ліквідували проксі-центр, через який російські спецслужби отримували доступ до українського інтернету
У Полтаві ліквідували проксі-центр, через який російські спецслужби отримували доступ до українського інтернету
Кіберфахівці Служби безпеки спільно з Бюро економічної безпеки заблокували в Полтаві проксі-центр, який росіяни використовували для підривної діяльності проти України. Про це повідомила пресслужба відомства.
Правоохоронці затримали організаторів незаконної діяльності — двох жителів Полтавської та Харківської областей.
У СБУ розповіли, що підпільний проксі-центр працював як VPN-сервіс: проводили підміну мережевих ідентифікаторів, внаслідок чого змінювалася маршрутизація пакетів даних, які передаються в мережі Інтернет. Це дозволяло абонентам з будь-якої країни видавати себе за користувачів українського мобільного інтернету. Вартість такої «підписки» становила майже 2,5 тисяч гривень на місяць.
«Фігуранти щодня отримували сотні "замовлень", а гроші одержували через заборонені платіжні системи. Серед "постійних" клієнтів були громадяни РФ, які через послуги проксі-центру намагалися приховати власні ІР-адреси для доступу до популярних соцмереж. При цьому сервери ворожого "осередку" знаходились на території країни-агресора. Це дозволяло російським спецслужбам отримувати віддалений доступ до українського інтернет-простору, а також поширювати кремлівські наративи та фейкову інформацію про ситуацію на фронті нібито від імені українських громадян», — повідомили в СБУ.
Під час обшуків у затриманих правоохоронці вилучили спеціальний апаратний комплекс, 120 тисяч доларів та пів кілограма золота, мобільні телефони та чорнові записи з доказами незаконної діяльності.
Організатору проксі-центру співробітники СБУ повідомили про підозру за статтею «Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення». Слідчі дії тривають.
Нагадаємо, 26 квітня кіберполіція затримала підозрюваного в торгівлі персональними даними громадян України і ЄС. Мешканець Нетішина на Хмельниччині в закритому телеграм-каналі продавав відомості з бази даних на 300 мільйонів осіб, зокрема, в Росію.
Фото: СБУ