Російські пошуковики маркуватимуть Вікіпедію як порушника через статті про війну в Україні
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Російські пошуковики маркуватимуть Вікіпедію як порушника через статті про війну в Україні
Російська федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій повідомила, що вжила примусових заходів щодо Wikimedia Foundation. Санкції накладено через «невиконання американською некомерційною організацією обов'язків щодо видалення протиправної інформації». За рішенням Роскомнагляду, пошукові системи повинні інформувати інтернет-користувачів про порушення російського законодавства з боку іноземної особи.
«На інтернет-ресурсі Wikipedia (належить Wikimedia Foundation, Inc.) залишається невидаленою низка матеріалів, визнаних забороненими, зокрема фейків про хід спеціальної військової операції на території України. Вжиті заходи щодо інтернет-компанії діятимуть до повного усунення порушень російського законодавства», — йдеться на сайті наглядового органу.
Виконавчий директор «Вікімедіа РУ» Станіслав Козловський повідомив в інтерв’ю виданню «Медуза», що юридично рішення Роскомнагляду про маркування не пов’язано із забороненими статтями. «За контент, який їх не задовольняє, вони цього робити не можуть. Те, що написала пресслужба Роскомнагляду, — це фантазія прессекретаря. Насправді нам надіслали повідомлення через те, що Wikimedia Foundation не відкрила законне представництво у Росії. Саме через це можна зобов'язувати російські пошукові системи ставити плашку», — пояснив він.
На думку Станіслава Козловського, рішення Роскомнагляду не вплине на інтерес користувачів до Вікіпедії. Але у разі блокування ресурсу кількість нових статей зменшиться. «Читати люди Вікіпедію будуть, а ось писати перестануть — через страх, через те, що не всі користуються VPN, і через те, що в самій Вікіпедії більшість IP VPN забанено внаслідок вандалізму», — повідомив Козловський.
Тиск на Вікіпедію з боку російської держави почався у 2012 році. У 2013 році Вікіпедію внесли до реєстру заборонених сайтів, у якому вона з того часу й перебуває.
Раніше «MediaSapiens» повідомляв, що Вікіпедія судиться з Роскомнаглядом через статті про російські злочини в Україні. Неприбуткова організація «Фонд Вікімедіа» оскаржує в Росії штраф у розмірі $88 тисяч і вимогу видалити публікації про російське вторгнення в Україну та воєнні злочини росіян в українських містах. Також «Детектор медіа» розповідав, як працює під час війни спільнота Вікіпедії (і ті, хто творить українськомовну частину онлайн-енциклопедії, і ті, хто створює статті російською).
Фото: meduza.io