Невгамовні рухи. Частина 2: Створюємо GIF  у Фотошопі

Невгамовні рухи. Частина 2: Створюємо GIF у Фотошопі

15:48,
22 Вересня 2016
5449

Невгамовні рухи. Частина 2: Створюємо GIF у Фотошопі

15:48,
22 Вересня 2016
5449
Невгамовні рухи. Частина 2: Створюємо GIF  у Фотошопі
Невгамовні рухи. Частина 2: Створюємо GIF  у Фотошопі
Покрокова інструкція, як зробити циклічний ролик у Photoshop.

Про безкоштовні  сервіси генерування GIF йшлося у першій частині матеріалу (там ми й розглядали проблему авторського права на такий тип контенту). Проте вони мають обмежені елементи модифікації файлів. Якщо у вас амбітна мета зробити щось на кшталт елементів з лонгріду New York Times, варто опанувати  елементарні навички створення анімації у Photoshop.

Для початку вам треба мати дуже коротке відео. Власники Mac можуть без проблем вирізати потрібний шмат у IMOVIE. Якщо ви користуєтесь Windows – то Movie Maker чи Avidemux прекрасно підійдуть. Потрібний кусень (його ще називають GIF-вартим моментом) має бути приблизно 3-5 секунд, тому що нам доведеться працювати з кожним кадром. Якщо не вдається вдало його відрізати, ви зможете почистити все пошарово у Photoshop.

Отже, вперед! Але спершу встановіть QuickTime.

Тепер уявімо, що вам потрібно виділити спортсмена, який перетинає фінішну пряму.

1.Імпортуйте обрізане відео у Photoshop. Найкраще, коли воно буде формату MP4 (конвертувати можна тут):

Файл - Імпорт – Відеокадри у шари (або, якщо Photoshop англійською, File - Import - Video frames to layers).

При імпорті у вас є можливість обрати потрібний вам фрагмент, а також виставити кількість пропусків у кадрах – Обмежити кожним  кадром. Чим менше пропусків – тим якісніша гіфка.

Після цього відео красиво розкладеться на кадри/шари.

2. Є один капосний момент, який не давав зробити мені GIF довгі два дні. Щоб контролювати своє відео, вам потрібно відкрити шкалу часу (Вікно – Шкала часу)

 

Тут ви контролюєте кожен кадр і можете робити видимим інші шари у конкретну секунду відео. Натискаєте на кадр і справа у колонці бачите позначені «оком» ті шари, які будуть показані у цей проміжок часу. Крім того, можна сповільнити чи пришвидшити певні моменти. Виділяєте потрібні кадри, натискаєте правою кнопкою миші на значення часу і обираєте потрібну швидкість.

3.Далі нам потрібно вставити у перший шар картинку, якою ми виділимо спортсмена. Я обрав Pin Icon. 

Прилаштовуєте цю «переможну ознаку» у бігуна над головою. Щоб вона рухалась у нашій гіфці, потрібно продублювати шар з Pin Icon у потрібних нам кадрах. Робимо це через Alt. Картинку рухаємо за спортсменом стрілками. І тут увага: слідкуйте за тим, щоб «іконка ока» у вікні шарів кожного кадру стояла лише на тих шарах, які мають бути активні в обрану вами секунду. Зрештою, натискайте на кожен кадр у Шкалі часу і слідкуйте, щоб все рухалось відповідно задуму.

via GIPHY

4. Вже майже готово, залишилось зберегти. Натисніть: Файл – Експорт – Зберегти для веб-середовища. Слідкуйте за розміром зображення та його вагою. Якщо файл більше 10 мегабайт –  зменшуйте «Розмір зображення».  Тут також є опція вибору параметрів циклу, тобто чи програватиметься GIF один раз, чи постійно.

Насолоджуємось своїм творінням.

via GIPHY

Оригінал відео тут.

У  Photoshop також є можливість обрізати GIF звичайним Інструментом кадру. Натискайте і шукайте рамку обрізання на першому шарі. І звісно, як ми без неодмінного атрибуту GIF – надпису? Текст додається, як і у звичайні картинки, але варто виставити видимість у потрібних кадрах.

via GIPHY

Ви можете додавати GIF у шапку матеріалу. Так роблять, приміром, Mashable та NYT (пам’ятаєте надпопулярний колись лонгрід Snowfall). Або використати GIF замість  стандартних ілюстрацій у тексті. Наприклад, як це не цураються робити AIN чи Центр інформації про права людини. Пасують гіфки і для головної сторінки – підтверджує Платформа. Безперечний плюс цього формату у тому, що він починає програватись при відкритті сторінки без додаткових маніпуляцій. Отже, GIF можна використовувати для анонсів, висвітлення спорту, науки, соціальної тематики… Можливо, прийшов час і вам наважитись на цей невгамовний рух замість статики.

 

 

 

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Скрін-шот YouTube
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду