Без Photoshop: шість онлайн-сервісів для редагування фото нашвидкуруч

Без Photoshop: шість онлайн-сервісів для редагування фото нашвидкуруч

10:00,
23 Лютого 2017
21058

Без Photoshop: шість онлайн-сервісів для редагування фото нашвидкуруч

10:00,
23 Лютого 2017
21058
Без Photoshop: шість онлайн-сервісів для редагування фото нашвидкуруч
Без Photoshop: шість онлайн-сервісів для редагування фото нашвидкуруч
Де в інтернеті можна легко зробити колаж, додати фільтри на зображення або зробити ретушування.

Зізнаюся, тривалий час я використовував Instagram для швидкої обробки фото. Ба більше: моє невігластво вважало, що саме він значно швидший за Photoshop, а шукати якісь сервіси онлайн не було ні часу, ні бажання. Тому я надсилав фото на телефон, потім редагував його в Instagram, і після цього — пересилав назад на комп’ютер… А нещодавно колега зробила #comingout: вона досі робить колажі до матеріалів у Paint. Таке неподобство змусило підготувати добірку простих сервісів для швидкого редагування фотографій.

Акцент саме на онлайн-сервісах. Часто мені самому доводиться працювати за чужими комп’ютерами, тому встановлювати туди програми для того, щоби просто обрізати фото, зробити колаж чи накласти текст — недоцільно. На жаль, багато порадників в інтернеті пропонують сервіси радше для розваг, аніж для реальної роботи, особливо там, де десятки сайтів просто перелічують у рядок. Невже справді хтось накладає мерехтливий ефект і леопардові фільтри на фото чи створює банкноту зі своїм зображенням? Хоча нехай це запитання залишиться риторичним.

1. Aviary

Adobe, мабуть, відчув про мої страждання і зробив Instagram для браузера. Найпопулярніші для роботи функції тут є: трохи висвітлити, обрізати, додати ефект, розмити тощо. Проте, звісно, додано кілька інших корисних кнопок. Наприклад, завдяки Whiten можна вибілити потрібні вам зони, а Blemish дозволяє розмити окремі частини. Також тут за секунду накладається текст і навіть створюється мем. Є й ефект «Міста гріхів», коли ви залишаєте кольоровим якийсь об'єкт (хоча це вже для гурманів): тисніть Splash, а далі для меншої мороки — Smart color. Загалом, справді швидко та зручно. Тут на прикладах можна простежити, як користувачі досягають бажаної якості фото завдяки Aviary та які функції вони використовували. До речі, якщо ви пристраститеся до інструмента, можете скачати його і з маркетів як додаток для мобільних пристроїв.

2.Pixlr

Тут є дві опції: «Pixlr editor» та «Pixlr express». Інтерфейс не такий зручний, як у попередньому сервісі, потребує Flash, і взагалі в мене відкрився на піввікна браузера: іншу частину займає реклама. Pixlr editor — більш професійний варіант, а набір функцій украй подібний до Photoshop, хоча й із меншою варіативністю. Якщо ви розбираєтесь у звичайному фотошопі, у Pixlr практично все те ж саме. Загалом, це варіант, якщо вам треба терміново фігурно вирізати чи вставити якийсь елемент у фотографію чи щось «замазати», а вас посадили за комп’ютер без звичного набору програм.

Не надто легким порухом рук Марк опинився на фоні мечеті в Марокко. Не можу сказати, що мене цей сервіс надихає постійно в ньому працювати: вікно маленьке, курсор в інструменті підвисає, можливості виділення обмежені, а «штамп» рухається за вказівником тільки постійним потоком, якщо ж натискати окремими мазками, то він дублюватиме тільки одну ділянку. Зрештою, підчищав фон за Цукербергом розмитим видом «стирачки». Але тішить українська мова інтерфейсу і безкоштовність сервісу.

Pixlr express, як можна зрозуміти з назви, інструмент простіший. І тут ви можете розтягти вікно на весь робочий стіл. Перемога. Але перед тим, як зберігати готову світлину, не забудьте повернутися в режим «половини вікна» — інакше не вдасться. Зате «Експрес» має у своєму арсеналі більше фільтрів, аніж Aviary, а також безцінну функцію колажів. Остання виявилася достатньо кастомізованою: дозволяє формувати добірки з різною кількістю світлин, змінювати їхнє розташування в кожній із комірчин, округлювати рамки, збільшувати кордони чи взагалі їх прибирати. Верхній колаж зроблено тут.

3. Pho.to

Сервіс із меншим функціоналом, аніж попередні. Пропонує обрізати фото, повернути, підправити кольорову гаму, експозицію, додати стікер, текст, ефект (їх лише п’ять, не розженешся) та ін. Привертає увагу функція ретушування обличчя. Якщо у вас є портрет для інтерв’ю, але немає часу його редагувати, можете спробувати завантажити його сюди. Я спеціально вирішив випробувати на дуже складних прикладах, на ваш розсуд, чи сервіс із ними впорався. Результат, як на мене, неоднозначний.

4.BeFunky

 

Ще один сервіс із функцією редагування портретів бореться за вашу увагу. Хоча він не схожий на Pho.to, адже не пропонує автоматичного ретушування. Робоче вікно матимете з рекламою — за безкоштовність сервісу платіть увагою. Хоча він і не зовсім безкоштовний: деякі функції та фільтри платні.

Серед функцій є як стандартний набір із елементарного редагування, так і функції для ретуші. Зрештою, прибрати банальні вади з портретів справді швидко й не треба лізти у Photoshop. Якщо вам фото не для глянцю треба — дуже навіть може бути. Завантажуєте, тиснете «Ретуш» — «Прибрати дефекти», наводите на потрібні зони. Героїні портрету зморшки я розмив (вийшло трохи замилено, для наочності використовував великий пензель), плями прибрав.

Також тут є можливість робити колажі і є трохи більше можливостей для редагування, ніж у Pixlr. Але навіть не знаю, чи це перевага, якщо вам лише треба швидко об’єднати кілька фото. Про всяк випадок зазначу, що тут у макетах колажів є можливість зробити обкладинку для Facebook. Ще для соціальних мереж може бути корисною третя можливість сервісу — є функція «Дизайн». У ній є шаблони непоганих постерів. І хоча більшість із них платна, можливо, вам впадуть в око ті, що дають задарма.

*Украй подібний сервіс — Fotor. Відрізняється трохи іншим інтерфейсом та шаблонами. Політика монетизації в них така ж, як і у BeFunky: маєте окремі платні функції та рекламу. Російська мова є в обох сервісах (українська, на жаль, відсутня).

5. Photocollage

Це сервіс, щоби додати в закладки й відкривати на випадок потреби в колажах. Тут ви можете самі розмістити фото / текст у потрібному порядку чи скористатися функцією Auto collage. Також передбачені шаблони (Template). Є й додаткові функції: світлини можна дублювати, зробити прозорими, коригувати, збільшити чи обрізати. Розмір самого полотна може бути заданий вручну. І більше ніякого Paint.

6. Canva

Ми потроху дісталися до картинок для соціальних мереж. Щоправда, Canva — інструмент багатопрофільний, який допоможе зробити цікаві колажі, постери, інфографіки, презентації й навіть електронні книги. Це радше сервіс для верстки, ніж звичайного редагування фотографій. Він має у схронах чимало цікавих шаблонів, де ви можете змінювати світлини, текст, додавати фігури тощо. Звісно, не всі заготовки Canva пропонує безоплатно, але вибрати є з чого. Крім того, інтерфейс інтуїтивно зрозумілий і не перенавантажений функціями.

Ви все ж можете мати скептичний післясмак від подібних сервісів, і я вас зрозумію. Та після того, як потроху усвідомлюєш, де саме шукати, і яку функцію, і що ця функція залишається актуальною на різних платформах і комп’ютерах — починаєш цінувати онлайн-інструменти. Особливо Aviary — must have цього сезону. Збільшити яскравість / контраст — 5 секунд, замилити непотрібний фрагмент / рекламу — 10 секунд, обрізати фото — 3 секунди. Це дуже зручний сервіс. І так, я тепер рідше відкриваю Photoshop. Не менш актуальним вважаю і Canva. Його готові шаблони часто замінять години роботи. Та й навіщо вигадувати велосипед, якщо його давно вже розмістили у вільному доступі.

Якщо ви хочете кинути новий виклик MediaSapiens — протестувати онлайн-інструменти, будь ласка, пишіть сюди :) chaccepted.ms@gmail.com

Фото: lovemybrit.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду