Росія через медіа намагається створити альтернативний Захід – Володимир Єрмоленко

Володимир Єрмоленко, фото Леся Якимчука

Таку думку під час конференції «Медіа та конфлікт», що сьогодні відбулася у Могилянській школі журналістики висловив український філософ, публіцист, експерт Internews Володимир Єрмоленко.

Говорячи про інформаційну безпеку, він зазначив, що важливість цього терміну розуміють в Україні. Тимчасом у Європі, за словами медіаексперта, він не звучить.

«Очевидно, що Росія зараз розвиває свою альтернативну інформаційну мережу (я маю на увазі RТ, інші канали, новостворену мережу Sputnik), - каже Володимир Єрмоленко. –  Якщо подивитися на ідеологію цієї мережі, то вона полягає в тому, що вони розповідають не про Росію, і навіть не про Україну, а про світ. Вони намагаються донести: ''Світ, який  бачите у західних медіа – несправжній, ми вам покажемо альтернативу, ми вам покажемо Захід, якого ви не знаєте і яким він є насправді''».

За словами пана Єрмоленка, те, що нині Росія намагається стати альтернативним голосом про Захід є питанням не лише журналістики, але й інфомаційної війни.

Володимир Єрмоленко також висловив думку, що європейці в інформації, яка до них надходить, передусім шукають власної позиції.

«В цьому полягає парадокс: російські медіа брешуть, але їм вірять, - міркує він. – Західні медіа говорять правду, але їм не вірять. Чому? Тому що західні громадяни дуже часто скептичні щодо мейнстрімних медіа. І мати для для освіченої людини Західної Європи свою думку – інколи важливіше, ніж мати правду. І це великий ризик. Який російська пропаганда цинічно використовує».

Конференцію"Конфлікт і медіа" організувала AFP Foundation у рамках проекту ЄС "Медіасусідство".

comments powered by Disqus