Кілька українських ЗМІ поширили маніпулятивну новину про те, що Супрун «покинула країну»

У понеділок, 20 травня, видання «Страна» поширило маніпулятивну новину із заголовком «Супрун покинула Украину после инаугурации Зеленского. Видео». Із такого заголовку може скластися уявлення про те, що Уляна Супрун нібито втекла з країни відразу після вступу на посаду нового голови держави.

«Исполняющая обязанности главы Минздрава Ульяна Супрун покинула Украину после инаугурации президента Владимира Зеленского», — писали у новині, прив’язавши таким чином виїзд Супрун до інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського, проте жодних підтверджень зв’язку між цими двома цими подіями не навели.

«Видео того, как Супрун с красным чемоданом проходит регистрацию в аэропорту Борисполь на франкфуртский рейс, оказалось в распоряжении «Страны». Глава Минздрава, известная своими многочисленными советами в соцсети Facebook, на видео все время смотрит в свой смартфон», — писали у маніпулятивній новині. Без пояснень, куди вирушає Супрун, новину передрукували, зокрема, видання «Капітал», «Депо», «Podrobnosti.ua».

Одночасно повідомлення про те, ніби Супрун «покинула країну» поширив на своїй Facebook-сторінці народний депутат від «Радикальної Партії» Ігор Мосійчук.  «Супрун, сьогодні заявивши, що з посади звільнятися не буде, покинула країну», — написав він.

Новину видання «Страна» активно поширювали у Facebook. Зокрема, в популярному профільному пабліку «Спілка медичних працівників України». Там вона швидко набрала 77 поширень, і лише через деякий час у коментарях почали звертати увагу на те, що новина є маніпулятивною.

Згодом виявилося, що Супрун полетіла на асамблею Всесвітньої організації охорони здоров’я у Женеву, де представляла Україну. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook Станіслав Грещишин, керівник патронатної служби Міністерства.

Новину про те, що в.о. міністра нібито виїхала з країни, опублікував і Obozrevatel. Щоправда, в кінці додали уточнення про те, куди саме і з якою метою вона полетіла. За таким же зразком новину поширили Facenews  та «Факты».

Пізніше маніпулятивна новина від «Страни» і пост Ігоря Мосійчука стали обєктом жартів від співробітників МОЗу. Наприклад, заступник міністра Павло Ковтонюк опублікував пост, де написав, що летить до Львова.

«Теж новина, а шо», — написав він.

А речник МОЗу Олександр Ябчанка пожартував про те, що їде до Львова поїздом, бо «на літак не беруть нижче заступника міністра».

Загалом у Міністерстві закликали перевіряти всю поширювану в соцмережах інформацію та опублікували на своєму офіційному сайті переклад промови з англійської на українську доктора Уляни Супрун на 72 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я у Женеві.

З гумором сприйняла маніпулятивну новину про себе і сама в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. У своєму офіційному Twitter-акаунті вона виклала пост, де теж пожартувала про «втечу» свого заступника Павла Ковтонюка.

«Страшне! Повернулась з Женеви до України шукати свого заступника “втікача” @pavlokovtonyuk. Востаннє його бачили в аеропорту Києва. Почну пошуки у Львові. Сподіваюся знайти якнайшвидше, щоб встигнути на заплановану зустріч з місцевими медиками та управлінцями», — написала вона.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що фото «втечі» Порошенка від натовпу виявилося фейком, який вже встигли поширити російські ЗМІ.

comments powered by Disqus