Найкращі приклади дієвої антитютюнової реклами
Зважаючи на те, що телебачення є найпопулярнішим медіа, доцільність трансляції роликів із закликами відмовитися від куріння вже сьогодні, є очевидною. Більшість дослідників зауважують, що антитютюнова реклама повинна шокувати. Демонстрація «неприємних» картинок, що здатні налякати або навіть викликати відразу, може значно підвищити дієвість антитютюнової реклами.
У звіті Tobacco Atlas експерти визначили 5 відео, що були найефективнішими. Цей параметр визначався відповідно до загального відсотку зниження споживання тютюнових виробів в тих країнах, де ця реклама транслювалася.
1. Даруючи сигарети, ви даруєте шкоду (Gift-Giving, Giving Cigarettes Is Giving Harm)
2009 року в Китаї була запущена соціальна реклама, автори якої закликали не дарувати сигарети один одному. Зважаючи на те, що в цій країні такий варіант подарунку є доволі поширеним, реклама вдало використала орієнтацію на національні особливості населення.
2. Історія Мукеша (Mukesh)
2009 року Індії використали дещо інший підхід. Так, автори соціальної реклами розповіли про шкоду куріння на прикладі життя Мукеша, 22-річного хлопця, який помирає від раку, спричиненого курінням.
3. Сигарети з’їдають вашу дитину живою (Cigarettes Are Eating You Alive)
Ця соціальна реклама, що була вироблена в США, а згодом адаптувалася багатьма іншими країнами розповідає про шкоду пасивного куріння серед дітей. Повідомлення супроводжується кадрами, на яких зображені діти, що страждають від його наслідків.
4. Скажи «ні» пасивному курінню (Say No To Second-Hand Smoke)
У Філіппінах, де сьогодні активно проводяться антитютюнові кампанії в медіа, 2009 року була випущена реклама, в якій розповідається про шкоду пасивного куріння в кожній конкретній родині.
5. Губка (The Sponge)
У цій австралійській соціальній антитютюновій рекламі пояснюється, що легені, як губка, вбирають у себе увесь сигаретний дим. Ролик супроводжується відповідним відеорядом.