Як тютюнові компанії використовували дітей у рекламі сигарет: [стенфордське дослідження]
Як тютюнові компанії використовували дітей у рекламі сигарет: [стенфордське дослідження]
Цим текстом «Медіафільтр» розпочинає серію перекладів досліджень Стенфордського медичного університету щодо прийомів впливу реклами сигарет на споживачів.
У 1920-1950 роках немовлят і дітей часто можна було побачити на рекламі сигарет. Використання саме цього образу було важливим для тютюнових компаній не просто через те, що він привертає увагу до рекламного оголошення і викликає приємні асоціації з товаром. Його вплив був значно глибшим.
«Це зміцнювало респектабельність куріння і робило його нормальною і прийнятною складовою сімейного життя. «Крім того, зображення немовлят є сигналом про безпечність і навіть корисні чи лікувальні властивості продукту. Діти символізують чистоту, життя, а сигарети на їх фоні стають чимось, що не здатне нашкодити цьому», – йдеться у дослідженні.
«Скажи їм почекати 15 хвилин. І просто насолоджуюся Churchman's», 1930
«Народжені ніжними. Нові Philip Morris», 1956
«Мам, можна одне питання? Ти б змогла не курити?.. Тобі це ніколи не набридне. В цьому чудо Marlboro», 1951
Більше рекламних постерів - тут.
Нагадаємо, викладачі та студенти Стенфордського університету здійснили глобальне дослідження маркетингових прийомів, які тютюнові компанії використовуються для легалізації куріння у суспільній свідомості і його популяризації. Усі результати дослідження викладено на сайті проекту.