Суспільне телебачення Росії ОТР відмовляється від закупівлі контенту

00:00,
1 Травня 2014
478

Суспільне телебачення Росії ОТР відмовляється від закупівлі контенту

00:00,
1 Травня 2014
478
Суспільне телебачення Росії ОТР відмовляється від закупівлі контенту
ОТР відмовляється від закупівель стороннього контента. Про це «Известиям» повідомив генеральний директор ОТР Анатолій Лисенко. Канал замінить їх власними передачами. Поки ж ОТР продовжує працювати з виробниками, які надають істотні знижки на свою продукцію.

Торік канал закуповував майже половину свого контенту. Через фінансові труднощі йому довелося спочатку майже вдвічі скоротити журналістський штат, а тепер і відмовитися від покупки передач.

"Ми не дивилися на їх рейтинги. Залишили тільки ті, які виробляємо самі, і ті, творці яких погоджуються скинути ціну", - пояснює Лисенко.

Від яких саме телепрограм відмовилося ОТР - Лисенко не уточнив. Телеканал купує в основному готові телепередачі, документальні та кінофільми - на контент в минулому році було виділено 350 млн рублів. Як з'ясували «Известия», у ОТР немає якірних постачальників: телеканал купує програми і фільми у різних компаній. Найбільша з них - студія «Лідер ТВ» (належить Тетяні Ковальовой і Аллі Фоміной). Ця виробнича компанія знімає проекти для «Першого каналу», «Культури», «Росії», НТВ, «ТВ Центру», «Столиці» і «Муз-ТВ». У 2012 році «Лідер ТВ» виручив від продажу 215 400 000 рублів. Зйомкою передач на замовлення ОТР також займається «Планета медіа», «Леннаучфильм», Кіновідеостудія «Юність», ЮМП ТВ, компанії «Неотел», «Мелон» та ін.

Ще влітку 2013 року заступник міністра зв'язку і масових комунікацій Олексій Волін радив ОТР оптимізувати витрати. На його думку, економіці телеканалу піде на користь як чищення рядів, так і перехід на власний контент, навіть якщо якість постраждає:

"Оптимізація витрат поки слабо відчутна, каже Лисенко. Поліпшити фінансовий стан ОТР могла б комерційна реклама, проте статут каналу забороняє її демонстрацію. Тому, за словами Лисенка, канал всерйоз задумався про спонсорську рекламу, яка, за його словами, не суперечить закону.Ми станемо залучати спонсорів, коли будемо впевнені в тому, що це юридично не суперечить закону. Поки конкретних домовленостей зі спонсорами у нас немає, але ми ведемо з ними переговори".

До спонсорським проектам «Громадське телебачення» придивлялося ще рік тому. Однак про конкретні переговорах тоді не повідомлялося.

На початку минулого року уряд в особі Мінфіну пропонувало направити замовлення на соціальну рекламу, яку розміщують різні міністерства і відомства, саме на ОТР. Мінфін навіть спрямовував до Мінпраці, ФНС, МВС, Фонд обов'язкового медичного страхування та інші відомства запит про заплановані на 2013 рік витрати на виробництво і розповсюдження соціальної реклами, щоб визначити, скільки коштів може отримати ОТР, виконуючи замовлення зацікавлених федеральних органів.

ОТР був запущений в травні минулого року і задумувався як перший в Росії телеканал, який би фінансувався телеглядачами. Однак внески від телеглядачів виявилися незначними - за 10 місяців роботи каналу вдалося зібрати всього 2,2 млн рублів. При цьому найпомітнішими жертводавцями виступили аж ніяк не глядачі, а міністр зв'язку і масових комунікацій Микола Нікіфоров (він перевів на рахунок ОТР 200 тис. рублів) і глава Федерального агентства з друку і масових комунікацій Михайло Сеславинський (вніс 100 тис. рублів).

На думку Лисенко, росіяни не готові платити рублем за споживаний телеконтент. Досвід телеканалу «Дождь», який в результаті недільного марафону зібрав 40 млн рублів у вигляді пожертвувань, Лисенко вважає непоказовим, оскільки на відміну від ОТР «Дождь» має можливість пускати в ефір комерційну рекламу.

Зараз ОТР, як і з моменту запуску, живе за рахунок держсубсидій. Щороку він отримує з бюджету близько 1,5 млрд рублів.

Генеральний директор православного телеканалу «Спас» Борис Костенко вважає, що ніщо не заважало ОТР перейти на власний контент раніше. За сумою витрат він дійсно дешевше покупного. Щоб піти від витрат на закупівлю передач, «Спас» за допомогою спонсорів побудував власний 425-метровий павільйон на Кіностудії імені Горького. Шість майданчиків павільйону щодня виробляють годину оригінального контенту, до кінця року канал планує збільшити показники до двох годин. Відмовлятися від реклами, як це робить «Громадське телебачення Росії», економічно недоцільно, вважає Костенко. За його словами, малобюджетним каналам «Спас», «Зірка», ОТР реклама просто необхідна, в тому числі і для того, щоб покращувати якість власних передач. 

http://izvestia.ru/news/569238Джерело: Известия

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
izvestia.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду