Експерти: ОТР в Росії потрібно, але не ясно, як воно має працювати

00:00,
22 Січня 2014
421

Експерти: ОТР в Росії потрібно, але не ясно, як воно має працювати

00:00,
22 Січня 2014
421
Експерти: ОТР в Росії потрібно, але не ясно, як воно має працювати
Російські медіаексперти вважають гарною і важливою для суспільства саму ідею громадського телебачення, але поки не бачать шляхів вирішення головної проблеми ОТР – фінансової.

Громадське телебачення в Росії в перспективі необхідне, вважають опитани «РИА Новости» експерти медіаспівтовариства; при цьому у них немає ясного уявлення про те, як саме має працювати таке телебачення в Росії, але всі сходяться на думці, що, перш за все, необхідно визначитися з моделлю фінансування.

Напередодні в Громадській палаті Російської Федерації відбулися слухання з питання перспектив розвитку та проблем ОТР. Зокрема, генеральний директор ОТР Анатолій Лисенко розповів про фінансові проблеми каналу і заявив, що в найближчі місяці, можливо, доведеться скоротити штат співробітників наполовину.

«Я вважаю, що ідея була хороша. Вона апробована всією світовою практикою – від NHK в Японії до BBC у Великобританії. І ні в кого не виникає сумнівів, що це хороші проекти, вони важливі для суспільства. У мене просто є таке питання – чому у нас нічого не виходить?», – поскаржився голова Спілки журналістів Росії Всеволод Богданов.

На його думку, всьому експертному співтовариству, керівництву ОТР і владі потрібно задатися питанням: «Чому експеримент не вдався?».

«І розбиратися в цьому. А говорити, чому вийшло так  що не вийшло і що ніколи не вийде – це неправильно», – додав Богданов.

Тележурналіст Володимир Познер підтримує саму ідею існування громадського телебачення, однак вважає, що ОТР, швидше за все, «тихо-тихо помре», тому що «в тому вигляді, в якому воно існує сьогодні, у нього немає ніяких перспектив».

«Я вважаю, що це, звичайно, було би правильно мати суспільне телебачення в Росії. Але те, що ми маємо сьогодні – це ні два, ні півтора, незрозуміло що. Якби було правильне розуміння того, що таке громадське телебачення і для чого воно взагалі, то, звичайно ж, його можна було б організувати», – сказав він.

Насамперед, додає експерт, необхідно вирішити питання фінансування ОТР.

«Як у Канаді – де воно цілком фінансується за рахунок бюджету та обговорено сталий відсоток. ... Є американська система з кількома джерелами фінансування; є BBC, де одне джерело – глядач», – розповів Познер.

Директор Інституту сучасних медіа Кирило Танаєв також вважає, що «ключовою проблемою створення суспільного телебачення була, є і залишається проблема фінансування».

«Модель фінансування за час, який минув з моменту його створення, так і не була адекватно вироблена. На проблему моделі фінансування вказували фахівці в момент, коли тільки виникла ця ідея, але рішення було скоріше політичним, ніж було побудовано на економічних якихось реаліях. Тому, звичайно, проблема була і залишається, і поки вона не буде вирішена, ситуація буде така, яка вона є», – вважає експерт.

Джерело: РИА Новости

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
rg.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду