Школа журналістики УКУ оголошує прийом робіт для участі в Майстерні Медіакритики СМС’2014
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Школа журналістики УКУ оголошує прийом робіт для участі в Майстерні Медіакритики СМС’2014
Як зазначають організатори, ідея конкурсу полягає у пошуці нових оптик критичного аналізу сучасних культурних процесів, опосередкованих у медіа; впровадженні нових форм репрезентації критичної думки; репрезентації медіакритичних проектів, які набули поширення у країнах пострадянського простору; обміні міжнародним досвідом аналітичної роботи та інноваційними методами поширення медіакритичних практик у цифровому медіа середовищі; розширенні поля критики в середовищі медіаестеблішменту.
У конкурсі можуть взяти участь молоді журналісти, медіакритики, аналітики, а також студенти стаціонарної та заочної форм навчання (бакалаври, маґістри, аспіранти і здобувачі, докторанти (PhD)) з України та з-за кордону.
Пріоритетними напрямами є такі:
- агресія і насилля в інформаційному просторі: шляхи регулювання;
- експерти в інформаційному просторі: практика діалогу із журналістами;
- маніпулятивні технології в інформаційному просторі: теорія і практика розкриття;
- моніторинг порушень законодавчого обмеження щодовикористання рекламних технологій;
- технологія пропаганди в період виборів: аналіз соціальних мереж;
- аналіз засобів підтримки у суспільстві адекватного психологічного захисту (медіаграмотність, медіаосвіта);
- мережеві проекти кінокритики і музичної критики: аналіз контенту, стратегії комунікації;
- аналіз моделей споживання новин;
- аналіз медіакритичних ресурсів регіональних ЗМІ;
- перспектива медіакритики в соціальних мережах;
- критичний аналіз журналістських блоґів;
- «Медіакритика» на сторінках міжнародних медій: аналіз контенту.
На конкурс потрібно подати проект та розширене CV автора (має містити інформацію про освіту та професійний досвід конкурсанта, а також нагороди, стипендії, стажування, публікації; контактні дані).
До участі в конкурсі приймаються проекти за задекларованими тематичними напрямами таких форматів: рецензії, есеї, моніторинги, огляди, статті, аналітика медіакритичного спрямування; інфографіка, відеосюжети, подкасти, анімаційні роботи, документалістика. (Аудіовізуальні проекти обов’язково повинні мати описову частину.) Проекти мають бути опублікованими/оприлюдненими не раніше 2013 року або бути підготовленими до публікації. Нові проекти просимо відзначати як «неопубліковані раніше». Мова проектів – українська, російська або англійська. Обсяг довільний.
Проекти (бажано з посиланням на джерело публікації) разом із CV авторів приймаються до 1 березня 2014 року включно за електронною адресою: mediacom@ucu.edu.ua Результати конкурсу будуть оголошені 7 березня 2014 року. Відповідно до контенту і формату проектів форму їх презентації на СМС’2014 буде узгоджено із кожним конкурсантом індивідуально.
Організатори звертають увагу, що зреферовані тексти, а також проекти, що містять плагіат або контент, що суперечить нормам етики, журі не розглядатиме.
Найкращі проекти (за оцінкою журі) будуть розміщені на медіаплатформах партнерів Школи журналістики УКУ та ресурсах медіапартнерів СМС’2014.
До журі конкурсу належать: Діана Дуцик, редактор сайту MediaSapiens (ГО «Телекритика»), заступник директора Могилянської школи журналістики, Київ; Наталія Габор, головний редактор проекту «Медіакритика», доцент кафедри нових медій факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка, Львів; Юлія Голоднікова, член редколегії проекту «Медіакритика», доцент кафедри медіакомунікацій Школи журналістики УКУ, Львів.
Докладну програму СМС’2014 буде оголошено в березні 2014 року. Робочі мови СМС’2014: українська, російська, англійська. Участь у СМС’2014 безкоштовна. Проїзд, проживання і харчування учасників оплачують організатори Симпозіуму. Симпозіум відбудеться 21–22 березня 2014 року у Львові.