Припиніть використовувати кількість переглядів як мірило успіху – Езра Дограмачі, DW
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Припиніть використовувати кількість переглядів як мірило успіху – Езра Дограмачі, DW
Під час Шостого львівського медіа форуму спікерка зазначила, що редактори натомістть часто формують покладаються виключно на власну думку.
Пані Дограмачі наголосила, що дані про поведінку людей в мережі дуже важливо використовувати правильно.
Для прикладу вона навела дані з сайту We are social про Україну та українських інтернет-користувачів. «Я не дуже багато знаю про медіаландшафт України та про використання інтернету, але з того, що я бачу, соціальні мережі тут є доволі важливими, хоча телебачення залишається королем», – відзначила вона. Водночас найбільша група користувачів Facebook в Україні – це люди віком 25-34 років, при цьому в ній переважають жінки. А вікова група 40+ є доволі незначною.
«Якщо до мене прийде хтось і запропонує робити в Україні проект для людей 40-50 років, зав’язаний на Facebook, я скажу, що це не спрацює, тому що мені це показують дані», – каже Езра Дограмачі.
Діджитал-редакторка Deutsche Welle також закликає перестати захоплюватися великою кількістю переглядів відео та вважати їх мірилом успіху. Адже, наприклад, може виявитися, що відеоролик з мільйонами переглядів глядачі в середньому дивляться лише перші 7-10 секунд. Тож це конкретне відео не можна вважати успішним. Експертка відзначила, що така ситуація може трапитися тоді, коли відео розраховане на телевізійний формат, але публікується на інтернет-платформах.
«Є дані, які я називаю “показниками марнославства” – це кліки, перегляди, охоплення тощо. А варто дивитись на реакції, взаємодію, залученість. Я зараз охоплюю близько 300 осіб у цьому залі, але ті з вас, хто відповідав на мої питання, з більшою вірогідністю підійдуть поспілкуватися зі мною під час перерви. Це активна залученість», – порівнює Езра Дограмачі.
Нагадаємо, під час Львівського медіафоруму директор з маркетингу діджитал-проектів 24 каналу Денис Зеленов заявив, що єдиної дієвої моделі для отримання доходів від реклами та спецпроектів в онлайні не існує. На його думку, сайтам потрібно постійно експериментувати, інакше вони «не злетять».
Більше новин з Шостого львівського медіафоруму читайте також тут і тут.