Віталій Лєйбін: Переведення друкованих видань в онлайн-формат рівнозначне закриттю

00:00,
30 Травня 2013
2105

Віталій Лєйбін: Переведення друкованих видань в онлайн-формат рівнозначне закриттю

00:00,
30 Травня 2013
2105
Віталій Лєйбін: Переведення друкованих видань в онлайн-формат рівнозначне закриттю
Головний редактор журналу «Русский репортер» не бачить раціоналізованої дії в соціальних мережах, і не вірить, що онлайн-ЗМІ продукуватимуть достатньо оригінального контенту.

Друковані видання живі й не збираються занепадати, а перетворення їх на онлайн-видання рівнозначне закриттю. Таку думку, виступаючи на Львівському медіафорумі, висловив головний редактор російського журналу «Русский репортёр» Віталій Лєйбін.

За його словами, через те, що в Росії точок продажу газет на душу населення у п’ять разів менше, ніж, наприклад, у Польщі, є ті, хто переконує чиновників у скорому відмиранні преси.

«Зі студентами ми часто обговорюємо таку антиутопію: припустімо, що закрились усі друковані видання. Залишились тільки пошукові системи й соціальні мережі. Ви матимете змогу прочитати величезну кількість повідомлень? Але якими вони будуть? Якщо ви подивитесь у розділ новин на Google чи «Яндекс», побачите здебільшого передруки з інформаційних агентств, де працюють професійні журналісти, та з друкованих видань»,  – обгрунтовує свою думку Віталій Лєйбін. Тому присутність друкованих видань в інтернеті, каже він, є шляхом не виживання, а розвитку.

«Провідною проблемою онлайн-ЗМІ є їх інформативність. Більшість контенту є дубльованим з інших ресурсів, що не несе справжньої, якісно інноваційної новини. Тому постає питання компетентності таких публікацій», – зауважив Лєйбін. Він вважає за необхідне експериментувати з усіма відомими на сьогодні медіаплатформами, адже ніхто не знає, яким буде наступний крок розвитку медіа.

Особливу ж увагу, на думку Лєйбіна, слід приділяти соціальним мережам, зважаючи при цьому на питання, де лежить межа інформативності в комунікації, яка там відбувається. «Раніше тільки ми, хірурги й поліцейські знали, скільки болю у світі,  – жартує він. – Тепер через Facebook про це дізнається більшість». Одна з журналісток його команди видалила свою сторінку на Facebook, щоб їй вистачало емоцій на спілкування з власними дітьми.

«Накопичення інформаційного шуму має свою межу. Сьогодні ж у соцмережах немає жодної раціоналізованої дії»,  зазначив Віталій Лєйбін. Комунікації в соціальних медіа, на його думку, не вистачає якісної фільтрації.

«Рай для людей, які розмовляють, – філософський семінар. Тут кожен вільний говорити все, що завгодно. Але, якщо ти скажеш дурницю, тебе негайно вилучать із розмови. Натомість, у соцмережах безвідповідальні висловлювання завжди перемагають відповідальні»,  пояснив Лєйбін.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Львівський медіафорум.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду