Пошуковик «Яндекс» блокує видачу результатів про акцію на підтримку Олексія Навального

Олексій Навальний, select-news.ru

Про це повідомляє «Українська правда».

Пошуковик на запит «народный сход 15 января» видає дуже мало результатів, пов’язаних із акцією на захист Навального. Більшість результатів видачі стосуються інших масових протестних заходів попередних років – акцію на захист Хімкінського лісу у Підмосков’ї 15 січня 2011 року, акцію у Мінводах 5 жовтня 2014 року та ін.

Якщо ввести у пошуковому рядку текст «народный сход 15 января в поддержку Навального», «Яндекс» видає лінки на інформацію про блокування таких запитів у російському інтернеті. Водночас про саму акцію інформації немає, пише «Українська правда».

Онлайн-видання зауважує, що пошуковик таким чином діє не лише в російському сегменті мережі, але й в Україні. Google натомітсь видає значно більше інформації.

«Українська правда» нагадує, що російський контролюючий орган Роскомнагляд масово розсилає соцмережам та інформаційним сайтам запити на видалення повідомлень про акцію.

Нагадаємо, що російська прокуратура просить у суду винести Олесію Навальному вирок на 10 років позбавлення волі у справі про шахрайство.

 

comments powered by Disqus