Сноуден вважає, що за хакерською атакою на сайт АНБ стоїть Росія

The intercept

Про це він написав у своєму мікроблозі Twitter.  «Непрямі свідчення і здоровий глузд вказують на те, що відповідальність лежить на Росії», - йдеться у його повідомленні.

 Едвард Сноуден вважає, що у викраденні інформації винні співробітники АНБ, які, на його думку, виявилися занадто лінивими, аби захистити секретні дані. На його думку, так хакери продемонстрували те, що можуть довести відповідальність США за ряд кібератак, що матиме значні негативні наслідки для зовнішньої політики Штатів.

Увечері 15 серпня офіційний сайт АНБ був недоступним у зв'язку з проведеною на нього кібератакою. Збій тривав аж до вечора наступного дня. Хакери з угрупування Shadow Brokers («Тіньові брокери») заявили, що вони зуміли отримати доступ до «повного державного набору» кіберзброї США.

Едвард Сноуден відомий тим, що у 2013 році передав ЗМІ ряд матеріалів, які викривають стеження американських спецслужб за громадянами. Після цього він був змушений виїхати зі США. У 2014 році Сноуден отримав трирічну посвідку на проживання в Росії. Минулого року викривач американських спецслужб заявив, що готовий сісти у в’язницю, аби повернутися до США.

Водночас, президент США Барак Обама підписав закон про діяльність американських спецслужб, який забороняє спецслужбам збирати і зберігати дані про телефонні переговори громадян.

comments powered by Disqus