Єврокомісія оштрафувала Google на 2,4 мільярда євро

Robert Scoble, Flickr

Про це йдеться на сайті ЄврокомісіїЯк зазначається, Google скоїла порушення антимонопольного законодавства ЄС.  Сервіс Google Shopping формував видачу результатів пошуку товарів і послуг так, що комерційні партнери корпорації опинялися першими у списку. За це Єврокомісія оштрафувала  Alphabet на 2,42 мільярда євро (2.7 мільярда доларів). Це найбільший штраф відтоді як Intel у 2008 році зобов'язали виплатити 1,06 мільярда євро.

У прес-релізі комісар ЄС з конкуренції Маргрете Вестагер (Margrethe Vestager) віддала належне компанії  Google і зазначила, що вона створила «безліч інноваційних продуктів та послуг, які вплинули на наше життя». Проте Вестагер різко засудила те,  що ІТ-гігант зловживав своїм домінуючим становищем на ринку.

«Те, що компанія Google зробила, є незаконним відповідно до антимонопольних правил ЄС», - наголосила вона.

Згідно з сьогоднішнім рішенням, Google має упродовж 90 днів змінити те, як  алгоритм пошуку розміщує веб-сайти. Якщо ж компанія цього не зробить, їй доведеться платити штрафи до 5  відсотків від середнього щоденного обороту  Alphabet Inc.  Максимальний розмір штрафу, який могла присудити Єврокомісія, - 10 відсотків від річної виручки.

На даний момент Google також фігурує у двох інших антимонопольних розслідуваннях ЄС.  Одне з них стосується обмеження показу оголошень конкурентів на сайтах-партнерах AdSense for Search. Інше - того, що компанія вимагає від виробників смартфонів Android вставновлювати на пристрої за замовчуванням певні застосунки (браузер Chrome і Google Search).

Минулого року Федеральна антимонопольна служба РФ (ФАС) оштрафувала  Google за порушення законодавства про конкуренцію на 438 млн рублів (близько 6,7 млн доларів США).

Також у березні цього року Франція стягнула з компанії Google штраф за порушення «права на забуття».  Нещодавно антимонопольне розслідування проти Google  розпочала Туреччина.

В усіх справах компанія Google заперечує  свою вину.

 

comments powered by Disqus