«Інтер» звинувачує «Народний фронт» у рейдерстві, ігноруючи реальні проблеми

«Інтер» звинувачує «Народний фронт» у рейдерстві, ігноруючи реальні проблеми

13:44,
10 Липня 2017
2010

«Інтер» звинувачує «Народний фронт» у рейдерстві, ігноруючи реальні проблеми

13:44,
10 Липня 2017
2010
«Інтер» звинувачує «Народний фронт» у рейдерстві, ігноруючи реальні проблеми
«Інтер» звинувачує «Народний фронт» у рейдерстві, ігноруючи реальні проблеми
За версією «Інтера», на Кіровоградщині двоє фермерів вирішують майновий конфлікт за допомогою «охоронців», а винен в усьому «Народний фронт».

«Подробности» відомі тим, що часто шляхом скандалізації та епатажу зводять до чорного піару цілком серйозні та варті уваги події. Так, 28 червня, наприклад, «Інтер» розповів про конфлікт двох фермерів у Кіровоградській області, де «головні претензії» висувають до полісменів та членів «Народного фронту». У сюжеті присутні феноменальні подвійні стандарти та спекуляції, а от про справді важливі речі всього згадується лише побіжно.

Сама історія займає одразу другий, третій та четвертий матеріал у випуску і триває понад п’ять хвилин.

Фабулу подій описує кореспондентка Олена Бринза: «Это контора фермерского предприятия "Нива-2010" в селе Бережинка, под Кропивницким. Два последних месяца здесь неспокойно. Предприятие не могут поделить старый и новый владельцы. И тот, и другой - пытаются решать спор с помощью наемных бойцов. Два дня назад сюда от имени нового хозяина приехали три десятка спортсменов - занять контору. По некоторым данным, представители охранной фирмы, подконтрольной нардепу от “Народного фронта” Юрию Березе. Их остановили - сначала местные жители, дальше - полиция. А вот старый владелец призвал на помощь членов общественной организации “Донбасс”. Их общение с полицией закончилось бойней. Командир “Донбасса” заявляет - дескать, сюда их позвали местные жители - защитить от рейдеров. Поэтому они не подчинились требованиям полицейских - покинуть село».

Далі увесь сюжет зводиться до критики дій поліції: від кореспондентів, командирів «Донбасу», навіть місцевих жителів: «Вчора, щоб ви побачили, що тут творилося, загнали “Донбас” в автобус, пустили туди газ, били жінок, цькували собаками - це був глум Господній». Коментарі ж начальника місцевої поліції Сергія Кондрашенка «Інтер» збагачує своїми доповненнями: «Сегодня успокоить селян пытался главный полицейский области. Но диалога - не получилось[...]Услышав возгласы негодующих селян, Кондрашенко быстро уходит».

А в прямому включенні кореспондентка Олена Бринза розставляє все на свої місця: «Сход в селе Бережинка продолжался почти весь день. Уровень негодования у людей - зашкаливал. Главные претензии селяне предъявляют даже не к фермерам, из-за которых разгорелся конфликт, а к правоохранителям. Люди требуют уволить главного полицейского области - Сергея Кондрашенко. Все подразделения Нацполиции должны покинуть территорию села».

Аналогічну позицію, за словами телеканалу, займаються і політики. Зокрема, член БПП Валерій Карпунцов «призвал руководство страны жестко отреагировать на ситуацию. Вооруженные формирования, действующие под крышей правоохранителей, и рейдеры, считает Карпунцов, должны быть отправлены на передовую, а их руководство - наказано». Невже телеканал та депутат просувають ідею того, що перебування на фронті - це покарання?!

Сергій Каплін же називає конкретних винних: «Діяльність Берези здійснюється під прикриттям Авакова, інших силовиків. Зокрема, в Генеральній прокуратурі. Арсенія Яценюка, Турчинова, Пашинського і інших. Не існує такої партії, як “Народної фронт”. Це озброєне бандитське угруповання, яка займається рейдерством, віджиманням, нападом на простих беззахисних селян, а тепер ще й бійців АТО по всій країні».

А от що на «Інтері» не розповіли.

Про детальну (і досить просту, насправді) історію конфлікту навколо агрофірми можна прочитати тут, але якщо коротко: хтось буцімто підробив підпис власника і «подарував» собі 65% компанії. Не чекаючи завершення правової тяганини, ця людина буцімто прислала на підприємство понад три десятки «рейдерів». Поліція затримала їх 26 червня. Про можливість подібного сценарію силовики знали ще за два тижні і превентивно посилили охорону в місті. Узагалі ж про нову «жорстку» лінію боротьби з рейдерами Арсен Аваков оголосив ще на початку червня. Після вигнання «рейдерів» охорону підприємства взяв на себе батальйон «Донбас».

Що ж до конфлікту між «Донбасом» та силовиками 28 червня, то керівник місцевої поліції пояснює (не на «Інтері», звісно ж), що «за законом, правоохоронні функції не мають права здійснювати громадські формування, охоронні фірми та інші особи, які “перебували на території сільгосппідприємства безпідставно”. Цим людям працівники поліції запропонували залишити територію підприємства, а після їх категоричної відмови - громадян доправили до відділку поліції». При цьому, він запевняє, що якщо хтось із правоохоронців перевищив повноваження, його буде покарано. Аналогічну позицію займає і очільник області Сергій Кузьменко. Розслідування вже розпочато. Про те, як проходило саме скандальне затримання, можна почитати тут.

Отже, до «Інтера» існує кілька претензій: недотримання стандартів балансу думок (один коментар полісменів на три матеріали - і той по факту відкриття справи) та відділення фактів від коментарів: «бойня», «наемники», «рейдеры», - не повний список того, що можна було почути від журналістів. Про достовірність немає чого й говорити, чого варте лише «по некоторым данным», що доводить причетність Юрія Берези до подій. Ні про яку повноту тут теж не чули: історію конфлікту, наприклад, «Подробности» так і не описали. Точність новин «Інтера» добре ілюструє ця цитата кореспондентки з приводу вимог громади: «все подразделения Нацполиции должны покинуть территорию села».Хоча, насправді, їх вимагають замінити.

Проте головна проблема - це подача сюжету з подвійними стандартами, що викривлюють проблему. Фактично, з повідомлення випливає, що одним охоронцям можна контролювати підприємство, а іншим - ні. Що одних поліція заарештувала правильно, а з іншими - влаштувала «бійню». Що ветерани АТО можуть виконувати правоохоронні обов’язки, а полісмени - ні, якщо того (не) бажає місцеве населення. Насправді, цей сюжет мав би бути про юрисдикцію приватних силових структур та те, як на такі ситуації має реагувати МВС. Чим подібна народна охорона юридично відрізняється від народних месників? І кого до рішення суду має захищати поліція? Тим паче, що вона (і це визнають у «Донбасі») просила молодиків покинути свою «охорону» по-хорошому.

Шкода, що «Інтер» не додумався покритикувати МВС за те, що воно досі не вирішило саме ці питання.

Детальніше про це та те, як cтронгмени тягли за собою піармашину Ахметова, а «Інтер» звинувачував кіберполіцію в вірусній атаці на Україну, читайте в публікації Ляшко та силачі на службі в Ахметова. Моніторинг теленовин за 26 червня — 2 липня 2017 року

 

 

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Скрін-шот Подробности
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду