Адміністратором Пулітцерівської премії вперше обрали жінку

Flickr

Про це повідомляє NBCnews. Видання зазначає, що Дана Кенеді (Dana Canedy) є першою жінкою та першою темношкірою людиною, призначеною адміністратором премії. Журналістка почне виконувати свої обов’язки з 17 липня. На цій посаді вона замінить головного редактора гезети Concord Monitor Майка Прайда (Mike Pride).

Кенеді обиратиме журі, що присуджуватиме премію, організовуватиме зустрічі, на яких оголошуватимуть щорічних переможців тощо.

Журналістка сама є переможницею Пулітцерівської премії. Вона отримала її у 2001 році  у номінації «Національний репортаж»  за проект газети The New York Times, що висвітлював життя темношкірих в Америці. Дана Кенеді також є авторкою книги  «Щоденник для  Джордана: історія кохання та честі» (A Journal for Jordan: A Story of Love and Honor), яка була опублікована в більш ніж 10 країнах та перекладена 8 мовами.

Цікаво, що згідно зі звітом організації Women’s Media Center, за останні сто років 84% всіх Пулітцерівських премій отримали чоловіки. Також 84% всіх лауреатів були білими. Організатори премії визнають існування гендерного розриву й докладають зусиль, аби його зменшити.

Нагадаємо, у квітні відбулася 101-ша церемонія оголошення Пулітцерівських лауреатів. Одну з найпрестижніших нагород у сфері журналістики та літератури вручили у 21 номінації. До лауреатів у номінації «Роз’яснювальна журналістика» були долучені й українські журналісти — Анна Бабінець та Влад Лавров, — які є співавторами проекту «Панамський архів». А колективу видання The New York Times присудили нагороду у номінації «Міжнародний репортаж» за низку публікацій про Володимира Путіна, у яких викривається його діяльність з «поширення російського впливу за кордоном».

comments powered by Disqus