Профайл у Facebook розкриває характер людини - дослідження

00:00,
6 Жовтня 2013
2826

Профайл у Facebook розкриває характер людини - дослідження

00:00,
6 Жовтня 2013
2826
Профайл у Facebook розкриває характер людини - дослідження
Американські вчені проаналізували тисячі профайлів у Facebook, щоб виявити, наскільки повідомлення у соціальній мережі можуть розкрити характер людини.  

Дослідники з Університету Пенсивальванії проаналізували мову 75 тисяч користувачів мережі Facebook, виявивши відмінності у віці, статі та деяких персональних рисах. Це дозволило групі під керівництвом ученого з питань комп’ютерних та інтернет-технологій Ейч. Ендрю Шварца зробити припущення по профайлу кожного користувача.

Вони виявили, що можуть назвати стать користувача з точністю до 92%. Визначити вік +/- три роки вдалося у більше ніж половині випадків.

Таблиця мовного аналізуplosone.org

На сьогодні це найбільше подібне дослідження, пише mashable.com. Його магнітуда дозволила вченим застосувати «підхід відкритого словника» («open-vocabulary approach»), тобто дозволили данним визначати, які слова чи фрази обирати ключовими. Більшість досліджень ґрунтуються на «підході закритого словника» («closed-vocabulary approach»), використовуючи наперед визначені списки підходящих слів. Такий підхід змушував дослідників працювати з уже знайомими показниками, аніж виявляти нові.

Слова, фрази та теми, що найбільше визначають статеву приналежністьplosone.org

«Автоматичне кластерування слів у когерентні теми дозволяє потенційно визначити категорії, що до того можливо не бралися до уваги, - йдеться у резюме дослідження. - [Метод відкритого словника] охоплює всі слова і таким чином може з успіхом застосовуватися в аналізі мови соціальних та подібних їм медіа».

Завданням групи було використати даний метод, щоб виявити характеристики окремого користувача. Кожен з учасників заповнив анкету для визначення п’яти рис, що характеризують особистість: екстраверсія, співпраця, сумлінність, нейротизм та відкритість. Потім дослідники переглянули оновлені профайли на слова, що співпадали із результатами тестів учасників, об’єднуючи слова та фрази у словесні хмари.

Дещо з виявленого узгоджувалося зі знахідками, виявленими раніше. Так, екстраверти схильні частіше за інтровертів використовувати слово «вечірка», а невротики більше схильні до вживання «депресивний».

Але було виявлено і дещо нове. Наприклад, інтроверти були схильніші до обговорення японських аніме та манга, а менш невротичні люди частіше згадували соціальні події як то «канікули», «церква», «спорт». Користувачі, які в анкетах показали меншу відкритість, частіше використовували скорочення «2day» («сьогодні») чи «ur» («твій»).

Пiдсумкова статистика по статі, віку та п'яти особистісним характеристикамplosone.org

«Коли я запитую себе, що значить бути екстравертом? Чи дівчинкою-підлітком? Чи шизофреником або невротиком? Чи 70-річним? Ці хмари слів точніше визначають суть питання ніж усі існуючі опитувальники», - заявив співавтор дослідження Мартін Силігмен.

Більше про дослідження можна прочитати тут.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
uptowntreehouse.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду