Настрій користувача у Facebook може впливати на його друзів – дослідження

Настрій користувача у Facebook може впливати на його друзів – дослідження

00:00,
22 Червня 2014
1896

Настрій користувача у Facebook може впливати на його друзів – дослідження

00:00,
22 Червня 2014
1896
Настрій користувача у Facebook може впливати на його друзів – дослідження
Настрій користувача у Facebook може впливати на його друзів – дослідження
Команда науковців із Університету Корнелла (Cornell Universit), Університету Каліфорнії, Сан-Франциско, а також із Facebook дослідили, як емоції, виражені у постах та статусах, можуть «поширюватися» на друзів користувача соціальної мережі.

Дослідницька група випадково обрала 689003 із 1,3 мільярда користувачів Facebook та маніпулювала з їхньою новинною стрічкою. У частини людей була відчутна менша кількість позитивних новин, у частини – негативних. Про це пише mashable.com.

Ті користувачі, які споживали менше позитивних новин, починали використовувати більше негативних слів, а ті, які читали більше позитивних – навпаки, зазначає один із авторів дослідження, професор Університету Корнелла Джеф Ганкок (Jeff Hancock).

Окрім ефекту «інфікування», дослідники помітили ефект відступу, коли люди демонстрували менше емоційних постів, намагалися писати менш експресивно.

«Спостереження та той факт, що люди були більш емоційно позитивні у відповідь на позитивні оновлення від своїх друзів, контрастує з теоріями, які кажуть, що споглядання позитивних повідомлень від друзів на Facebook може якось негативно на нас впливати», - розповідає Ганкок.

Попередні дослідження припускають, що «емоційні інфекції» можна застосувати до ситуацій з реального життя: тобто взаємодія з надзвичайно щасливою людиною робить вас щасливим. Однак дослідження Університету Корнелла вважають, що «ефект інфекції» спостерігається не лише у випадку взаємодії, але й через вираження емоцій.

Відповідно до політики використання даних Facebook, дослідники не бачили змісту постів, а лише підраховували кількість позитивних та негативних слів у понад 3 мільйонах дописів загальною кількістю в 122 мільйони слів. Згідно з даними дослідження, 4 мільйони слів були позитивними, а 1,8 мільйона – негативними.

Робота вчених була опублікована на сайті PNAS (Proceedings of the National Academy of Science).

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
hadewallpapers.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду