Facebook обійшла Twitter у боротьбі з фейковими новинами — дослідження
Facebook обійшла Twitter у боротьбі з фейковими новинами — дослідження
The Verge розповідає про нове дослідження під назвою «Тенденції розповсюдження дезінформації у соціальних мережах». Науковці з Стенфордського і Нью-Йоркського університетів аналізували, яке охоплення мали пости, що публікували у Facebook та Twitter сайти фейкових новин з січня 2015 по липень 2018 року.
Автори зробили список із 570 сайтів, що ґрунтувався на переліках ресурсів фейкових новин від таких фактчекінгових організацій, як PolitiFact та FactCheck. Дослідження фокусувалося на тих порталах, які функціонують довгий час та є найбільшими розповсюджувачами дезінформації.
Як помітили дослідники, сайти фейкових новин постійно змінюють свої домени, щоб уникнути ідентифікації та мати можливість й далі вводити людей в оману. Обидві соціальні мережі працюють над тим, щоб зменшити вплив цих порталів, утім результати їхньої роботи різні.
У Twitter пости з фейковими новинами набирали від 4 до 6 мільйонів реакцій на місяць. Така тенденція залишилася і після виборів 2016 року. Натомість у Facebook після виборів президента США реакції на фальшиві повідомлення значно скоротилися: з 200 мільйонів (подібно до новин із правдивим вмістом) до 70 мільйонів.
Раніше Facebook повідомляв, що блокуватиме рекламу фейкових новин. Також соціальна мережа значно зменшуватиме покази таких постів, якщо фактчекінгові організації, з якими вона співпрацює, вкажуть, що інформація у публікації є неправдивою.
MediaSapiens також писав про новий алгоритм «Розетта» у Facebook, який вона використовуватиме для блокування образливих мемів.