Хто володіє більшою аудиторією читачів новин: соціальні мережі чи редакції? (Інфографіка)

Хто володіє більшою аудиторією читачів новин: соціальні мережі чи редакції? (Інфографіка)

12:35,
22 Червня 2016
5556

Хто володіє більшою аудиторією читачів новин: соціальні мережі чи редакції? (Інфографіка)

12:35,
22 Червня 2016
5556
Хто володіє більшою аудиторією читачів новин: соціальні мережі чи редакції? (Інфографіка)
Хто володіє більшою аудиторією читачів новин: соціальні мережі чи редакції? (Інфографіка)
Зв'язок між новинними редакціями та компаніями, що володіють соцмережами, став набагато тіснішим. І це відбулося швидше, ніж будь-хто міг очікувати.

Посилення впливу жменьки компаній із Західного узбережжя все сильніше формує всі аспекти виробництва новин, поширення і монетизації, пише Columbia Journalism Review. За останні 18 місяців, такі компанії як Facebook, Apple, Twitter, Snapchat і Google опинились у домінуючому положенні. Стимулюючи медіа розміщувати новини безпосередньо через нові канали, такі як Facebook Instant Articles та Snapchat Discover, технологічні компанії в даний час активно залучені в усі аспекти журналістики.

Багато хто визнав, що технологічні компанії для деяких редакцій - потенційне рятувальне коло. Багатьом редакціям не вистачає ресурсів або досвіду для створення інноваційних та доступних продуктів для нової аудиторії. А соціальні медіа і подібні платформи великих компаній пропонують готові рішення у цій сфері.

Ця сітка показує, як дев'ять різних медіакомпаній публікують свої новини на 21 різній платформі.

Хоча очевидно, що більшість видань відчувають необхідність бути присутніми на більшості платформ, це не зовсім точно відбивається в схемі розміщення.

Видавці експериментують з новими платформами і навіть з додатками для обміну повідомленнями на кшталт WhatsApp, але вони як і раніше становлять незначну частку в загальній кількості постів. Apple News у дослідженні Columbia Journalism Review зайняли значний відсоток. Проте як пояснили дослідники, багато матеріалів були розміщені в цій новинній стрічці редакціями CNN та The Washington Post автоматизовано.

Редакції продовжують активно використовувати Twitter, незважаючи на те, що майже всі видання, з якими спілкувались дослідники, відзначили, що публікації через Facebook або Google більш ефективні.

Співвідношення публікацій, які ведуть трафік назад на головну сторінку видання (позначено оранжевим) та контенту, який генерує власне Facebook-  Facebook Instant Articles, відео, Live,  тощо (позначено синім).

Реальна проблема, яка виникає з читачами та глядачами на соціальних платформах - медіа не можуть збирати достатньо інформації про поведінку користувачів, тому не завжди розуміють, як покращити свої новини, статті та інші матеріали.

«У нових тісних зв'язках між медіакомпаніями та технологічними компаніями постають питання: хто видавець? І хто володіє аудиторією? На даний момент ця дискусія розглядається в основному з точки зору того, як вона впливає на бізнес-моделі і фінансові результати комерційних новинних організацій», - вказують  дослідники Columbia Journalism Review.

На їх думку, соціальні платформи тепер повинні розглянути важливі питання, починаючи від широких питань свободи слова і закінчуючи тим, як зберегти і підтримати цілісність інформаційного поля.

Нагадаємо, згідно з дослідженням Колумбійського університету і Національного французького інституту, 6 з 10 користувачів діляться посиланнями на статті в соцмережах, навіть не читаючи їх.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Business2community
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду