До 8 травня триває конкурс на виробництво мультимедійних матеріалів «Сусіди»

pixabay.com

Проект спрямований на покращення доступу до корисної інформації для громадян Молдови, України та Грузії через підвищення потенціалу місцевих засобів масової інформації. Він сприяє застосуванню інновацій в галузі журналістики, заохоченню діалогу серед молоді, покращенню навичок користування інтернетом у людей похилого віку, а також стимулює співпрацю між журналістами з усіх трьох країн.

Регіональний компонент цього проекту передбачає виробництво шести мультимедійних пакетів під назвою «Сусіди», які згодом будуть опубліковані місцевими ЗМІ-партнерами в трьох країнах. Крім того, шість пакетів будуть опубліковані на окремому веб-сайті.

Серію мультимедійних пакетів «Сусіди» створять журналісти відібраних місцевих та національних ЗМІ в кожній країні - Молдові, Україні і Грузії. Пакети можуть містити відео, аудіо, друковані матеріали, інфографіку, інтерактивні карти, ігри, вікторини, або будь-які інші мультимедійні матеріали.

Теми пакетів

Кожен з шести мультимедійних пакетів «Сусіди» охопить окрему тему, що є актуальною для громадськості у всіх трьох країнах. Кожна країна-учасниця проекту відповідатиме за виробництво двох мультимедійних пакетів.

Україна:

 • Рани: окуповані території;
 • Секрети вина (Виноробство);

Молдова:

 • Болото олігархії;
 • Майбутнє: енергетична незалежність;

Грузія:

 • Міста і ми – розвиток урбанізму;
 • Пропаганда: війна проти фейкових новин.

Очікувані результати

Кожен пакет містить від трьох до п'яти мультимедійних матеріалів, в залежності від їх складності. Ці матеріали буде створено із використанням сучасних інструментів інтерактивної візуальної журналістики. Матеріали мають бути цікавими, зрозумілими і представляти різні жанри журналістики, такі як короткі сюжети, міні-документальні фільми, інтерв’ю з експертами, вікторини тощо.

Кожен пакет міститиме тематичні історії з усіх трьох країн. Умовою участі у конкурсі є здатність заявника організувати поїздки для журналістів у Грузію і Молдову, а також надати всебічну допомогу журналістам з Грузії і Молдови, які прийдуть в Україну працювати над виробництвом матеріалів для своїх регіональних пакетів.

Для створення мультимедійних пакетів автори будуть співпрацювати і встановлювати партнерські відносини з НУО, експертами і аналітичними центрами в Грузії, Молдові та Україні, діяльність яких пов’язана  з темами мультимедійних пакетів.

Бюджет

Відібрані автори отримають гранти в розмірі 6000 доларів США на створення кожного мультимедійного пакету. Сума гранту покриватиме витрати на виробництво, зарплати відрядження творчих груп та інші необхідні витрати. Транспортні витрати пов’язані з відрядженнями буде віднято від загальної суми гранту і сплачено безпоcередньо Інтерньюз-Україна.

Графік виробництва мультимедійних пакетів

Період підготовки мультимедійних пакетів буде 3 місяці. Алгоритм виробництва матеріалів і терміни будуть визначені спільно з Інтерньюз-Україна після визначення переможців. Крайній термін для створення першого мультимедійного пакету 1 вересня 2017 року.

Обов'язки та відповідальність відібраних авторів

Відібрані автори мають створити мультимедійні пакети «Сусіди» відповідно до термінів і концепцій, розроблених та затверджених спільно з Інтерньюз-Україна.

Для створення мультимедійних пакетів автори виконують наступні роботи:

 • Розробка концепції пакету з наступним обов'язковим затвердженням Інтерньюз – Україна;
 • Виробництво матеріалів (зйомка і монтаж відео, написання текстової частини, виготовлення інфографіки (за необхідності) і інших компонентів мультимедійного пакету, такі як анімація, ігри, вікторини, тести тощо (за необхідності);
 • Відправлення творчих груп у відрядження до Грузії та Молдови для роботи над темами, обраними Україною;
 • Підтримка груп(и), які прибули з інших країн для роботи над своїми пакетами. Під підтримкою мається на увазі певна логістична допомога, допомога у пошуку інформації, респондентів тощо;
 • Координація спільної діяльності з Інтерньюз-Україна та авторами мультимедійних пакетів із Грузії та Молдови, з метою виготовлення пакетів у схожому стилі.

Інтерньюз-Україна має право на розміщення і поширення мультимедійних пакетів «Сусіди». Всі мультимедійні матеріали будуть доступні для розміщення/поширення та адаптації для 9 місцевих ЗМІ в Україні, 9 місцевих ЗМІ в Грузії та 9 місцевих ЗМІ в Молдові, які є партнерами проекту.

Умови подачі заявки на конкурс для виробництва мультимедійних пакетів «Сусіди»

 • Не менш 3 років досвіду роботи в засобах масової інформації;
 • Досвід створення мультимедійних журналістських матеріалів, підтверджений наданими зразками матеріалів (інфографіка, відео, зображення, фоторепортажі, статті, вікторини, відредаговані для публікації тощо);
 • Гнучкість і можливість виконати роботу в рамках зазначених термінів;
 • Досвід роботи в інших країнах, зокрема журналістом, кореспондентом тощо, буде значною перевагою;
 • Досвід співпраці з неурядовими організаціями та представниками громадянського суспільства, зокрема й закордонними, буде перевагою;
 • Попередній досвід у виробництві матеріалів з обраних тем буде перевагою.

Зміст заявки

 • Загальна презентація журналіста(ів)/ЗМІ, зокрема портфоліо із щонайменше 3-ох матеріалів (буде розглянуто лише заявки із зразками мультимедійних матеріалів; також можна надати інші типи матеріалів, якщо вони ілюструють експертність учасника);
 • Резюме автора/учасників команди, які будуть задіяні у створенні мультимедійних пакетів;
 • Пропозиція загальної концепції для мультимедійного пакету (ів);
 • Бюджет на виробництво мультимедійних пакетів, включно з витратами на заробітну плату, гонорари, відрядження до Грузії та Молдови, відрядження в межах України (за потреби). Бюджет має містити опис витрат;
 • 2 листи про наміри від НУО, експертів, аналітичних центрів, з якими планується співпраця в процесі виробництва мультимедійних пакетів;
 • Наявність листів про наміри від партнерів з Грузії та Молдови буде перевагою.

Критерії відбору

Група експертів відбере переможців конкурсу. Заявки можуть бути подані журналістами в індивідуальному порядку або ЗМІ (друкована преса, радіо, телебачення або онлайн-ЗМІ), продакшен-студіями, які зможуть співпрацювати з громадськими організаціями або аналітичними центрами, і сформувати команду для проекту. Кожен кандидат може подати заявку на виробництво одного або двох пакетів.

Заявки будуть оцінюватись за такими критеріями:

 • Оцінка технічної пропозиції, зокрема повнота заповнення заявки за усіма обов’язковими пунктами;
 • Оцінки фінансової пропозиції, яка не повинна перевищувати суму 6000 доларів США на виробництво кожного мультимедійного пакету.

Переможців визначить керівний комітет проекту за бальною системою і у такий спосіб:

 1. Оцінка технічної пропозиції становитиме 80% від загальної оцінки заявки;
 2. Оцінка фінансової пропозиції становитиме 20% від загальної оцінки заявки.

Критерії оцінки технічної пропозиції:

 • Професіоналізм учасника конкурсу (ЗМІ/учасник(и) здатні завершити роботу над проектом; відповідність стандартам професійної етики; чіткий розподіл обов’язків в команді; пропонована концепція доводить, що заявник має достатні технічні можливості і досвід для виробництва успішних мультимедійних пакетів; концепція доводить, що заявник розуміє мету проекту) - максимум 25 балів;
 • Якість портфоліо (якість матеріалів у портфоліо, різноманітність матеріалів, попередній досвід висвітлення суспільно важливих тем) - максимум 25 балів;
 • Якість пропонованої концепції мультимедійних пакетів (новизна/оригінальність пропонованої концепції; різноманітність мультимедійних елементів; зрозумілість і цілісність пропонованої концепції; здатність до самодостатнього розвитку (потенціал для розвитку / продовження виробництва мультимедійних матеріалів після закінчення проекту) - максимум 30 балів.

Критерії оцінки фінансової пропозиції:

 • Узгодженість і зрозумілість опису витрат - максимум 10 балів;
 • Раціональний бюджет, складений в межах наявних ресурсів, відповідно до кількості та якості пропонованих матеріалів - максимум 10 балів.

Кінцевий термін подачі заявок

Будь ласка, заповніть форму за посиланням та надішліть ваші заявки (зверніть увагу, що для участі у конкурсі обов’язковою умовою є надана заявка) на електронну адресу strengthening.media@gmail.com українською мовою до 08 травня 2017 року, 18.00 в темі листа вкажіть назву конкурсу та ім’я/назву учасника, або передайте особисто в офіс ГО «Інтерньюз-Україна» за адресою: м. Київ, вул. Ризька, 15, 04112

Контактна особа: Анна Калініченко, координатор проекту, тел: +38 (066) 364-28-08

comments powered by Disqus