В українських школах вперше з’явиться онлайн-курс
Про це пише Platforma.
Ця програма створена для того, щоб допомагати учням готуватись до зовнішнього незалежного опитування. «Лайфхаки з української мови» підготовлені освітнім проектом EdEra та ініціативою «Освіторія». Лектором є кандидат філологічних наук, учитель української мови та літератури Новопечерської школи Ігор Хворостяний. Прочитати наше інтерв'ю з ним можна тут.
За задумом міністерства, цей курс допоможе дітям, які не мають змоги вивчати українську. «Уже три роки діти з Криму та непідконтрольних територій Донбасу майже не вивчають у школах українську мову і літературу, історію України, – пояснює міністр освіти Лілія Гриневич. – Однак багато таких дітей виявляють бажання отримати український атестат про середню освіту, вступити до наших ВНЗ. Для цього їм потрібно обов’язково складати зазначені предмети, зокрема й під час вступу за спрощеною системою через освітні центри "Донбас-Україна" та "Крим-Україна". Тому для нас дуже важливо, що онлайн-курсом зможуть скористатися діти з Криму та Донбасу».
«Лайфхаки з української мови» – це програма коротких відео, які поетапно навчають користувачів мові. Курс складається з п'яти модулів: Також є супутній інтерактивний підручник, 275 тестів для перевірки власних знань, та спеціальні «аркуші учня», які дозволяють скласти власний міні-конспект з усіх тем.
Для того, щоб онлайн-курс дозволили ввести в шкільну програму, він мав пройти декілька етапів перевірки. Так, наприклад, його аналізувала комісія української мови Науково-методичної ради з питань освіти при Інституті модернізації змісту освіти.
Нагадуємо, що 28 листопада 2016 року ГО «Детектор медіа» презентувала перший сучасний онлайн-посібник з медіаграмотності для підлітків «МедіаДрайвер».
«МедіаДрайвер» є інноваційним освітнім проектом, основна мета якого − навчити підлітків орієнтуватися у світі медіа та критично сприймати інформацію, яку вони отримують з різних медіаканалів. Інтерактивний посібник складається з 16 мультимедійних тематичних розділів з елементами гейміфікації. Кожний розділ супроводжується тестом для оцінки засвоєних знань.