В Індії вбили другого журналіста за місяць

Arindam Dey, AFP/Getty Images

Про це повідомляє The Guardian.

На журналіста накинулися з палицями 20 вересня, коли він повідомляв про протистояння між воюючими політичними угрупуваннями та поліцією в столиці штату Тріпура Агартала.

У четвер голова штабу місцевої поліції Абхіджіт Саптарші (Abhijit Saptarshi) заявив, що в зіткненнях також постраждали більше десяти офіцерів. «Пізніше ми знайшли тіло журналіста на місці сутички»,  повідомив він.

Пан Саптарші зазначив, що у зв'язку зі смертю репортера нікого не заарештували, проте чотири людини були затримані за звинуваченнями, пов'язаними зі скоєнням насильства.

Згідно даних Комітету з захисту журналістів, після загибелі Шантану Бхомвіка кількість журналістів, вбитих в Індії з початку 1990-х років, зросла до 29. 

Нагадаємо, цього місяця в Індії вбили ще одну журналістку Гаурі Ланкеш. Її застрелили біля власного будинку в місті Бангалор (штат Карнатака) 5 вересня. Мотиви вбивства офіційно не встановлені. 6 вересня в країні почалися акції протесту журналістів і правозахисників, яких обурило вбивство Гаурі Ланкеш. На їх думку, її вбили через критичні публікації на адресу правого уряду прем’єра Нарендри Моді.

Організаторами акцій протесту в різних містах країни виступили журналістські об’єднання, в тому числі Гільдія видавців Індії, Прес-клуб і Асоціація преси. Вони назвали вбивство Ланкеш «грубим зазіханням на свободу преси». Активісти пов’язують смерть журналістки з серією аналогічних нападів, що відбувалися в країні за останні роки й були спрямовані проти письменників, художників і науковців, які критикували уряд Моді.

comments powered by Disqus