Прокуратура не знайшла ознак расизму в тернопільській газеті, яка порівняла чорношкірих з мавпами

00:00,
9 Лютого 2012
2074

Прокуратура не знайшла ознак расизму в тернопільській газеті, яка порівняла чорношкірих з мавпами

00:00,
9 Лютого 2012
2074
Прокуратура не знайшла ознак расизму в тернопільській газеті, яка порівняла чорношкірих з мавпами
Прокуратура не виявила ознак расизму в публікації «Нової тернопільської газети» «Біля "Орнави" лилась "чорна" кров». Про це пише сайт ZIK з посиланням на інформацію прес-служби прокуратури Тернопільської області.

Слідчий прокуратури Тернополя за результатами перевірки прийняв рішення про відмову в порушенні кримінальної справи. За інформацією видання, перевірка показала, що автори публікації, оприлюднюючи 25 січня матеріал під назвою «Біля «Орнави» лилася чорна кров...», не мали на меті вчинення умисних дій, спрямованих на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та образи почуттів громадян за ознаками раси, кольору шкіри, релігійних та інших переконань.

 

Однак при цьому, за інформацією видання, якщо прокуратура отримає висновок фахівців про недотримання норм суспільної моралі та расову нетерпимість і ненависть у публікації, рішення про відмову в порушенні кримінальної справи може бути скасовано.

 

Нагадаємо, 25 січня «Нова Тернопільська газета» розмістила на першій шпальті публікацію про життя іноземних студентів в Україні. У матеріалі із заголовком «Біля «Орнави» лилась «чорна» кров» та лідом «Араби з неграми бились за наших курвів» було подано колаж, де на тлі іноземців мавпи намагаються обійняти дівчину. У тексті статті йшлося про те, що викладання в групах з такими студентами є «моральними тортурами», а у вільний від навчання час зарубіжні студенти буцімто домагаються українських дівчат.

 

31 січня стало відомо, що Прокуратура ініціювала перевірку щодо наявності або відсутності в діях представників ЗМІ ознак злочину, передбаченого статтею 161 Кримінального Кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії).

 

На думку Африканської ради в Україні, матеріал є прикладом примітивного расизму та грубим порушенням Конституції України. А директор Центру медіареформ Людмила Гуменюк вважає, що цю статтю можна кваліфікувати як ксенофобський матеріал.

 

1 лютого «Нова тернопільська газета» вийшла зі статтею-вибаченням за попередню публікацію. «Колаж на першій сторінці газети у жодному разі не є проявом расизму. Це швидше алегорія, якою ми намагалися показати, що індивідуум чоловічої статі у нетверезому стані (будь-якої раси, національності та віросповідання), який ще й залицяється до жінки, нагадує мавпу», йшлося в статті.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
«Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду