Протести в Бірюльово: світові медіа акцентують увагу на рості правого екстремізму в Росії

00:00,
14 Жовтня 2013
1712

Протести в Бірюльово: світові медіа акцентують увагу на рості правого екстремізму в Росії

00:00,
14 Жовтня 2013
1712
Протести в Бірюльово: світові медіа акцентують увагу на рості правого екстремізму в Росії
Недільний погром торгового центру в московському районі Бірюльово, влаштований місцевими жителями в знак протесту проти вбивства 25-річного росіянина нібито кимось із мігрантів, потрапив у новинні стрічки світових медіа. 

BBC передає про заворушення, спричинені цим убивством  і акцентує увагу на тому, що протестувальники вигукували «Росія для росіян» та «Влада білих».  «Хвиля насилля піднялася на тлі зростаючого протистояння між етнічними росіянами, мігрантами з кавказького регіону, які являються російськими громадянами, та неросіянами з колишніх радянських республік» - пояснює кореспондент ВВС.

На сайтах Guardian, Telegraph (Велика Британія) та американської газети New York Times повідомляють про московські заворушення, спираючись на новину від новостійного агентства Reuters. У короткій витримці Telegraph вказує, що це найбільший сплеск антимігрантських протестів у Москві за останні три роки, і що деякі демонстранти «викрикували расистські слогани».

Guardian у розширеному новостійному повідомленні передає спостереження кореспондента щодо настроїв у самому Бірюльово. «Деякі мешканці Бірюльово критикували поліцію за останні арешти, а також за те, що вона надто м’яка до мігрантів, що втягнуті у протизаконні дії. "Тут майже неможливо жити. Весь час бійки. Люди, що працюють на цьому складі  нехороші, там точно є злочинці», - сказав місцевий мешканець 23-річний Олександр"».

New York Times додає коментар Михайла Федотова, глави ради з прав людини при президентів Путіні, який розкритикував правоохоронні органи за те, що вони не змогли запобігти нападам на трудових мігрантів.

Німецька преса, чутлива до таких тем, також зробила акцент на націоналістичних поглядах протестуючих. Зокрема усі медіа, у новинні стрічки яких потрапили протести в Бірюльово, згадували гасло «Росія для росіян», яке викрикували мітингувальники, а також відсилали своїх читачів до власних давніших матеріалів про російських нацистів та ріст правого екстремізму в Росії.

Дебошири та скандалісти (Randalierer) або праві екстремісти – так називали протестувальників Spiegel-online, Zeit-online, Focus-online, Welt-online.  

Проте не всі у Росії вважають, що ці погроми – лише вияв націоналізму та нетолерантності частини російського суспільства.

Так, російський журналіст Леонід Бершидський вважає основною причиною цього бунту соціальне розшарування російського суспільства, про що він написав на своїй сторінці у Facebook. Зокрема він зазначив таке (цитата без перекладу): «Прочитал в комментах у Павел Сухов удивительные ханжеские рассуждения о том, что Бирюлево не гетто. Тогда и в Окленде нету гетто, и в Южном Централе, и в Бронксе в начале 90-х было не гетто. Называйте как хотите, конечно, – но да, это социальный, а не расовый бунт. В Западном Бирюлеве метр недвижимости стоит $3800 при средней по Москве цене $5100. Там живут бедные по московским меркам люди и с белой, и с не очень белой кожей. Бедным людям хреново, тяжело жить в Москве с ее жестокостью, ценами, бесчеловечной властью, озверевшими ментами. И вот результат. Вы не увидите ничего подобного на Соколе или у нас на Алексеевской, где недвижимость по $6000 за метр, и нет, как ни обвиняйте меня в снобизме, вы не увидите, как громят арбузный развал жители района Китай-город ($9000 за метр). Кстати, в Западном Бирюлеве 64% избирателей в сентябре проголосовали за Собянина, 19% за Навального. Который типа националист и, в отличие от Собянина, приезжал глядеть на погром. Хотите игнорировать социальное расслоение в Москве – продолжайте бубнить про национализм, конечно, только бубнеж этот чепуха».

Тему протестів у Бірюльово активно обговорюють і в соцмережах.

Ось що про це говорять у Facebook...

...і у Twitter

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
РIA Novosti
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду