Журналісти повинні активно долучитися до антитютюнової кампанії
Журналісти повинні активно долучитися до антитютюнової кампанії
«Нічого складного під час висвітлення тютюнової чи антитютюнової тематики для журналістів немає. Просто потрібно писати правду. Журналісти не повинні забувати один із основних стандартів журналістської професії», – сказала оглядач «Телекритики» Світлана Остапа. За її словами, чи стане дієвим закон про повну заборону реклами тютюну значною мірою залежатиме і від журналістів. «Чи ми будемо писати як обійти закон, чи писатиме правду про те, чому і хто його не виконує?», – запитала вона.
На значній ролі журналістів у антитютюнових кампаніях наголосила координатор Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну» Ганна Гопко.
«За останні 15 років кількість населення України скоротилася майже на 7 млн осіб (із 52,2 млн до 45,6 млн), що можна порівняти з населенням таких країн, як Данія, Грузія, Фінляндія, Норвегія. Щорічно Україна втрачає понад 700 тисяч своїх громадян, третину з яких становлять люди працездатного й репродуктивного віку. Ці факти визначають місію журналіста - писати про причини вимирання населення та шляхи подолання демографічної кризи. Саме тому важливо, що журналісти активно долучилися до антитютюнової боротьби, шукаючи правду та доносячи її до людей. Нести «здорову» інформацію, а не маніпуляції - непросте завдання в часи кризи», – зазначила Ганна Гопко.
Редактор відділу «Суспільство і культура» газети «Коментарі» Юрій Рибачук зауважив, що хоча він сам і курить, але розуміє, що його право закінчується там, де воно може зашкодити іншим.
Олена Дуб (Інститут медіа права) порадила журналістам детальніше вивчати нормативні акти, на які вони посилаються, оскільки через необізнаність в друк іноді виходить викривлена інформація.
Не писати поверхово, а докопуватися до суті побажав представникам ЗМІ колега з газети «Сільські вісті Івана Бокого» Олег Листопад. Матеріали, підкріплені цифрами і документами, важать набагато більше, вважає він.
У прес-сніданку також взяли участь керівник інтернет-проектів «Коммерсант-Украина» Ігор Миколюк, редактор журнала Weekly.UA Максим Асауляк, заступник шеф-редактора сайта «Обозреватель» Юлія Лаврисюк та інші.
Джерело: MediaSapiens