У виданнях, які містять рекламу сигарет, рідше пишуть про шкідливість куріння – дослідження

00:00,
31 Травня 2013
546

У виданнях, які містять рекламу сигарет, рідше пишуть про шкідливість куріння – дослідження

00:00,
31 Травня 2013
546
У виданнях, які містять рекламу сигарет, рідше пишуть про шкідливість куріння – дослідження
Вчені Мічиганського університету (University of Michigan) проаналізували контент 99 американських журналів, які виходили у світ протягом 1959-1969 та 1973-1986 років. 

Їхнім завданням було порівняти частоту появи матеріалів про шкідливість куріння у виданнях, які містять рекламу сигарет, і тих, де її немає.

Дослідники встановили: у виданнях, які не залежали від рекламних бюджетів тютюнової індустрії, ймовірність появи статей на антитютюнову тематику складала 11,9%. У тих же, що розміщували рекламу сигарет – лише 8,3%. А в жіночих журналах цей показник був ще нижчим – 5%.

Якщо тютюнова реклама ставала стабільним джерелом доходу журналу, тобто з’являлася у ньому протягом трьох і більше місяців, ймовірність появи там матеріалів про шкідливість куріння знижувалася на 38% порівняно з тими виданнями, які не містили реклами сигарет. У жіночих журналах ця взаємозалежність була ще більш яскраво виражена – при збільшенні частки надходжень від реклами тютюнових виробів всього на 1%, ймовірність появи у них антитютюнових матеріалів знижувалася втричі.

Таким чином, резюмували вчені, відбувався подвійний вплив тютюнової індустрії на читачів. З одного боку, їм пропонували рекламу сигарет, а з іншого –  позбавляли інформації про шкідливість куріння. Останнє робило ставлення читачів до цієї шкідливої звички більш легковажним, а значить – полегшувало вплив реклами на них.

З повної версією дослідження можна ознайомитися тут

Джерело: ncbi.nlm.nih.gov

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
myworld.ebay.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду