В Україні стартувала Академія з прав людини для викладачів журналістики

В Україні стартувала Академія з прав людини для викладачів журналістики

18:00,
3 Жовтня 2017
17006

В Україні стартувала Академія з прав людини для викладачів журналістики

18:00,
3 Жовтня 2017
17006
В Україні стартувала Академія з прав людини для викладачів журналістики
В Україні стартувала Академія з прав людини для викладачів журналістики
Автори:
Наприкінці вересня в Україні розпочала роботу Академія з прав людини для викладачів та викладачок журналістських кафедр.

Про це MediaSapiens розповіли організатори.

Ініціювали запуск Академії Центр інформації про права людини, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Комісія з журналістської етики, Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка та Науково-методична комісія з журналістики та інформації Міністерства освіти та науки України.

Академії має на меті підвищити обізнаність викладачів журналістики щодо прав людини й завдяки цьому посилити чутливість ЗМІ  до проблематики меншин та вразливих груп, а також сприяти дотриманню етичних журналістських стандартів у висвітленні питань, пов'язаних із правами людини, рівності та недискримінації.

У проекті беруть участь 24 викладачі з 20 університетів України (Київ, Львів, Черкаси, Житомир, Ужгород, Херсон, Кропивницький, Харків, Хмельницький та інші міста). Вони мають різний досвід викладання журналістських дисциплін й розуміння цінності прав людини в медіа. Навчання відбуватиметься з вересня по лютий.

«Ми не прагнемо з викладачів журналістики зробити правозахисників. Ми ставимось до учасників Академії як до активних агентів змін в медіаосвіті України», – коментує координатор Академії, доцент Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат наук із соціальних комунікацій Костянтин Шендеровський.

Він закликає викладачів журналістики приєднуватися до ініціативи.

Як повідомили організатори, хоча Центр інформації про права людини об’єднав небайдужих журналістів довкола ідеї фахово висвітлювати проблематику прав людини, це поки кардинально не змінило медійну картину в Україні. Тож саме робота з викладачами повинна допомогти виховувати інше покоління журналістів. 

«Останні чотири роки ми працюємо в режимі “гасіння пожеж”, тому я шалено тішуся, коли вдається зосередитися над стратегічними речами. Над тим, що даватиме зміни в довгостроковій перспективі», – коментує голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

Організатори Академії констатували, що хоча Євромайдан, анексія Криму, збройний конфлікт на Сході України й активізували дискусію про права людини, в медіа досі існує засилля мови ворожнечі щодо біженців, ромів, ЛГБТ-активістів, публікуються  сексистські жарти, смакують деталями насильства і розкривають персональні дані.

«З 2015 року я спілкуюся зі студентами журналістських факультетів, зголошуючись на прохання викладачів прочитати лекцію чи провести майстер-клас на тему прав людини, активних дій на захист суспільних інтересів. Тож запит на цю тематику є. І це не може не тішити. Тепер самі викладачі погодилися сісти за парту», – каже журналістка Центру інформації про права людини й тренерка Ірина Виртосу.

Вона також розповіла, що на викладачів, які беруть участь в Академії, чекає чотири сесії про цінність прав людини в журналістиці та три домашні завдання: підготувати навчальний модуль, організувати публічний захід за участю громадських активістів та правозахисників у стінах рідної альма-матер, написати конспект лекції в стилі TED. Усього було заплановано п’ять сесій – одна вже відбулася.

«Аби лиш не наврочити: тому що будь-які здорові ініціативи нерідко губляться в бюрократичності системи, якою поки що лишається система вищої освіти в України. І це ще один виклик для нас як ініціаторів Академії. Оптимізму додає відгук однієї учасниці: “Після першої сесії я вже знаю, що хочу… “боротися” зі своєю кафедрою”. Чи нам вдасться зрушити глибу, сподіваюсь, побачимо за півроку», – каже пані Виртосу.

За ініціативи Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка також відбудеться зустріч завідувачів журналістських кафедр, де організатори презентують Академію та розкажуть про актуальність проблеми коректного висвітлення в медіа питань, пов'язаних із правами людини, рівності та недискримінації.

Академія з прав людини для викладачів журналістики фінансово підтримала Програма розвитку ООН.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду