Студенти 17 університетів взяли участь у конкурсі журналістських робіт про права людини

Студенти 17 університетів взяли участь у конкурсі журналістських робіт про права людини

15:10,
31 Серпня 2018
2702

Студенти 17 університетів взяли участь у конкурсі журналістських робіт про права людини

15:10,
31 Серпня 2018
2702
Студенти 17 університетів взяли участь у конкурсі журналістських робіт про права людини
Студенти 17 університетів взяли участь у конкурсі журналістських робіт про права людини
Автори:
Оголошені результати Конкурсу студентських журналістських робіт, приуроченого до 70-річчя Декларації прав людини та 20-річчя Національної інституції з прав людини в Україні.

Про це йдеться на сайті Центру інформації про права людини. Загалом у конкурсі взяли участь студенти із 17 університетів України, а подано було понад 47 журналістських робіт.

Результати конкурсу були оголошені 29 серпня під час фестивалю «Праволюдяність: Mediafest».Місія конкурсу – привернути увагу молодих журналістів до проблеми дотримання прав людини в Україні та сприяти популяризації теми прав людини серед журналістів.

Організаторами стали Інститут журналістики КНУ  ім. Тараса Шевченка, Центр інформації про права людини, Комісія з журналістської етики, офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Програма розвитку ООН в Україні. Представники кожної з організацій входили до складу журі конкурсу.

У категорії «Письмові роботи» перемогли:

Диплом 1 ступенюМарія Смик (Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки, кафедра соціальних комунікацій), м. Луцьк.

Диплом 2 ступенюКатерина Завадська (Донецький національний університет ім. Василя Стуса, філологічний факультет, спеціальність «Журналістика»), м. Вінниця.

Дипломи 3 ступеню –

  • Ірина Ладика (Львівський національний університет ім. Івана Франка, кафедра нових медій факультету журналістики), м. Львів.
  • Анна Семенків (Тернопільський педагогічний університет ім. Гнатюка, кафедра журналістики факультету філології та журналістики) м. Тернопіль.
  • Діана Кермач та Оксана Чорна (Чернівецький Національний університет ім. Юрія Федьковича, кафедра журналістики) м. Чернівці.

Нагородження лауреатки Катерини Завадської

Нагородження лауреатки Ірини Ладики

Переможницями конкурсу в категорії «Візуальні роботи» стали:

Диплом 1 ступенюОльга Стахова (Ужгородський національний університет, кафедра журналістики філологічного факультету) м. Ужгород.

Диплом 2 ступенюМарина Москович (Сумський державний університет, кафедра журналістики та філології) м. Суми.

Дипломи 3 ступеню –

  • Анастасія Галушко (Запорізький національний університет, кафедра теорії комунікацій, реклами та зв’язків з громадськістю).
  • Дар’я Загребельна (Дніпровський національний університет ім. О. Гончара, кафедра реклами та зв’язків з громадськістю) м. Дніпро.

Валентина Немеш, Анна Літвінчук та Вікторія Корсун отримали спеціальні відзнаки від Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Центру інформації про права людини.

Учасників конкурсу найбільше цікавили теми залученості в суспільство людей з інвалідністю, недискримінація ЛГБТ-осіб, протидія домашньому насильству, свобода вираження поглядів, надання паліативної допомоги тощо.

«На фестивалі, коли я спілкувалася з іншими студентами, я дізналася, що деякі з них зіштовхнулися з відсутністю надання якісної паліативної допомоги. Я думала, що це стосується тільки моєї родини. Це дуже серйозна проблема. У XXI столітті помирають люди від болю. А про це у ЗМІ зовсім мало говорять, якась «паліативна тиша», — поділилася враженнями переможниця конкурсу Марія Смик.

Критерії оцінювання журналістських робіт включили професіоналізм, змістовність та повноту викладу матеріалу, жанрову відповідність, формулювання заголовку, відповідність теми конкурсу, оригінальність авторського задуму, актуальність провідної ідеї й аргументованість позиції та чутливість лексики. 

«Більшість студентів, досліджуючи обрану тему, часто спиралися на свій власний досвід. І ці співпереживання допомагали розкрити проблему емоційно сильно. Такі статті й візуальні роботи викликають довіру, ними хочеться поділитися в соціальних мережах, щоб прочитали інші», – прокоментувала членкиня журі конкурсу, журналістка Центру інформації про права людини Ірина Виртосу.

 «Окрім технічних рамок, за якими мала оцінювати роботу, я керувалася ще "своїм" правилом. Чи взяла би цей матеріал на наш портал? Деякі роботи мені надзвичайно сподобалися. Навіть забувала, що оцінюю їх як журі – читала як "звичайний" читач. Ще хотіла б відзначити візуальні роботи – оригінальні, прості і зрозумілі», — зазначила членкиня журі конкурсу та Комісії з журналістської етики, редакторка сайту «Суспільне. Детектор медіа» ГО «Детектор медіа» Світлана Остапа.

Конкурс студентських робіт є продовженням Академії з прав людини для викладачів та викладачок журналістики, яка у вересні 2017 року була ініційована Інститутом журналістики, Центром інформації про права людини за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Ініціатива впроваджується у рамках проекту «Зміцнення потенціалу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр. 

humanrights.org.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду