Заборона куріння у громадських місцях зменшує число хвороб: дослідження
Заборона куріння у громадських місцях зменшує число хвороб: дослідження
Про це йдеться у праці вчених із США, яка була опублікована в журналі Американської кардіологічної асоціації Circulation.
Експерти дослідили 45 робіт, що розглядають 33 закони про заборону куріння в громадських місцях, прийнятих як на державному, так і на локальному рівнях.
У поле зору вчених потрапили такі країни як США, Німеччина, Уругвай і Нова Зеландія.
Спеціалісти з’ясували, що повна заборона куріння була пов'язана зі швидким 15% зменшенням госпіталізацій з інфарктами, також на 16% скоротилося число госпіталізацій з інсультами.
Окрім того, жорстке законодавство призвело до зменшення на 24% госпіталізацій з причини респіраторних захворювань, враховуючи астму та хронічну обструктивну хворобу легенів.
За словами авторів дослідження, найбільш жорсткі закони забороняють куріння на робочих місцях, у ресторанах і барах.
«Професіонали в галузі охорони здоров'я та політики повинні зрозуміти, що наявність винятків і лазівок у законодавстві, наприклад, особливі правила для казино, піддає велику кількість людей ризику опинитися на лікарняному ліжку. Ці госпіталізації – це реальна ціна відмови від підписання законодавства, яке обмежує куріння», – цитуються в повідомленні асоціації слова провідного дослідника Слентона Гленца (Stanton Glantz), який очолює Центр досліджень у галузі контролю поширення тютюну Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.
За словами вченого, жорстке законодавство означає негайне зменшення проблем зі здоров'ям, викликаних вторинним тютюновим димом, і у тих людей, хто не курить, але змушений дихати тютюновим димом в громадських місцях.
Джерело: Newsday