У Британії розпочато масштабне дослідження обумовленості хвороб у курців

00:00,
19 Листопада 2012
595

У Британії розпочато масштабне дослідження обумовленості хвороб у курців

00:00,
19 Листопада 2012
595
У Британії розпочато масштабне дослідження обумовленості хвороб у курців
Науковці вже давно шукають відповідь на запитання, чому одні люди курять протягом десятиліть без особливої шкоди для свого здоров'я, а у інших вже через кілька років починаються серйозні хвороби легенів. Дізнатися ці секрети допоможе унікальний британський Біобанк (UK Biobank).

Гордість британської науки так званий Біобанк – глобальна база медичних даних, про створення якого було оголошено раніше цього року, уже почав свою службу на благо медицини.

Біобанк (UK Biobank) містить докладну медичну та біологічну інформацію про 500 000 жителів Сполученого Королівства, включаючи дані про генетичні особливості кожного «об'єкта».

Одними з перших унікальною базою даних скористаються вчені з медичного коледжу міста Ноттінгем (Nottingham Medical School).

Дослідники хочуть визначити, як спадковість та куріння впливають на розвиток такої важкої хвороби як хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ).

Для проведення дослідження в Біобанку вже були відібрані всі дані, а також зразки крові більше 50 000 тисяч британців.

«Треба визнати, що зараз нам все ще дуже мало відомо, чому в одних людей ХОЗЛ розвивається навіть за відносно здорового способу життя, а інших, наприклад, завзятих курців, ця хвороба обходить стороною», – пояснює керівник цього масштабного дослідження професор Ієн Холл (Ian Hall).

Всі вчені, які використовуватимуть інформацію Біобанку, зобов'язані дотримуватися однієї неодмінної умови: результати наукових досліджень повинні бути опубліковані та доступними усім охочим для ознайомлення.

Пізнання таємниць ХОЗЛ та її зв'язку зі спадковими факторами і курінням допоможе в майбутньому визначати групи ризику, а також створити нові методи лікування цього захворювання.

Джерело: Reuters

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
sciencemuseum
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду